Lumia „Coffee” Tab – kolejny koncept tabletu Nokii

Pierwszy tablet Nokii jest przedmiotem licznych dyskusji, dla których dodatkową pożywką są pojawiające się co jakisz czas w Internecie koncepty kolejnych urządzeń. W grudniu na łamach naszego serwisu mieliście okazję przeczytać newsa dotyczącego projektu, którego nazwa brzmiałaNokia Tab. Nie jest to jednak jedyny wzorowany na Nokii N9 koncept tabletu działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows 8.
Tablet Nokia Lumia „Coffee”, bo tak brzmi nazwa projektu, zostałby wyposażony w 9,7-calowy ekran dotykowy AMOLED pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który charakteryzowałby się dobrą jakością obrazu, dłuższą żywotnością oraz mniejszym zużyciem energii niż ekrany OLED.
Sercem tabletu byłby procesor taktowany częstotliwością 1,4 GHz. Ponadto, na pokładzie znaleźlibyśmy 512 MB RAM-u, od 16 do 64 GB wbudowanej pamięci. Wykonywanie zdjęć oraz rejestrowanie filmów umożliwiałby 8-megapikselowy aparat umieszczony z tyłu urządzenia. Z kolei na prowadzenie wideorozmów z przyjaciółmi pozwoliłaby 2-megapikselowa kamera przednia. Nie zabrakłoby także takich elementów jak wsparcie dla WiFi, Bluetooth czy 3G.
Tabletowi „Coffee” daleko do high-endowych urządzeń, które obecnie dostępne są na rynku. Z drugiej jednak strony więcej osób byłoby stać na zakup takiego urządzenia. Trudno też rozstrzygnąć czy pierwszy tablet Nokii będzie bardziej przypominał Nokia Tab, czy też Lumia „Coffee”. Czas pokaże…

Źródło: Ubergizmo