Ludzie lubią swoje tablety bardziej niż smartfony

Tablety z miejsca zdobyły ogromną popularność. Nie ma się czemu dziwić, wszak są ultra-mobilne, wydajne i stylowe. Okazuje się, że wielu użytkowników przedkłada je nawet nad bardziej poręczne smartfony.
Firma ComScore przeprowadziła badania na 6000 tysiącach obywateli Stanów Zjednoczonych, będących posiadaczami tabletów. Zapytani o ogólne wrażenia płynące z użytkowania urządzeń, w skali od 1 do 10 ocenili je na 8,6. W przypadku smartfonów współczynnik ten wynosi 8,1.
Najbardziej zadowoleni ze swoich tabletów są posiadacze iPadów (8,8). Na drugim miejscu znaleźli się właściciele tabletów Kindle Fire Amazona (8,7). Listę zamykają posiadacze innych androidowych tabletów (8.2). Warto zaznaczyć, że nawet najmniej zadowoleni ze swoich urządzeń posiadacze tabletów, nadal oceniają je wyżej, niż smartfony.
Badania wykazały również, że posiadaczami iPadów są zwykle młodzi mężczyźni, o wyższych zarobkach, natomiast na zakup Kindle Fire decydują się zwykle kobiety mniej zamożne.
Informacje te nie zaskakują, wszak nie od dziś wiadomo, że produkty Apple’a nie są jedynie ciekawymi gadżetami, ale swego rodzaju wyznacznikami pozycji społecznej. Z kolei tablety Kindle Fire, które ze względu na swoją cenę są bardziej dostępne, może nie robią takiej furory wśród znajomych, jak nowy iPad, ale na pewno okazują się użytecznym nabytkiem.

Źródło: Cnet