Lenovo nie boi się Microsoftu i tabletów Surface

Decyzja Microsoftu o wkroczeniu na rynek urządzeń przenośnych z tabletami własnej produkcji zaskoczyła i poważnie zaniepokoiła partnerów biznesowych firmy. Wielu z nich nie posiadało się z oburzenia, czemu wyraz niejednokrotnie dawali w ostrych wypowiedziach na temat giganta z Redmond.
Lenovo wydaje się nieporuszone posunięciem Microsoftu. Skąd to opanowanie?

„Mimo że nie podoba nam się to, że Microsoft chce zająć się produkowaniem urządzeń przenośnych, dla nas oznacza to tylko jednego konkurenta więcej. Jesteśmy pewni, że w porównaniu z naszymi konkurentami, w tym Microsoftem, produkowany przez nas sprzęt nadal wypada lepiej.
Mocną stroną Microsoftu jest oprogramowanie, ale nie wierzymy, że może on wyprodukować najlepszy sprzęt na świecie. Lenovo może. Szczerze mówiąc, nie boimy się tabletów Surface. Microsoft nadal pozostaje naszym strategicznym partnerem. Z dużym optymizmem odnosimy się do premiery Windowsa 8, którą w pełni wykorzystamy, wprowadzając nasze urządzenia na rynek”. – mówi Yang Yuanqing, CEO firmy.

Lenovo pracuje obecnie nad tabletem ThinkPad 2, który wyposażony zostanie w procesor Intel Atom, z Windowsem 8 na pokładzie oraz urządzeniem hybrydowym z procesorem opartym na architekturze ARM, które działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows RT.

Źródła: Cnet, Slashgear