Lenovo Legion oficjalnym partnerem ESL CS:GO Pro League

Platforma dla sportów elektronicznych ESL poinformowała, że marka Lenovo Legion została jej oficjalnym partnerem dla bieżącego sezonu ligi ESL CS:GO Pro League, a także sezonu 6, który rozpocznie się już we wrześniu. Jako oficjalny partner, Lenovo zapewni najnowocześniejsze komputery dla zawodowych graczy ligi, a także laptopy gamingowe dla analityków wykorzystywane w zwykłych meczach w sezonie i podczas imprez stadionowych.
Ulrich Schulze, Pro Gaming wiceprezydent ESL, wyraził zadowolenie z nowego sprzętu:

„Jest mi niezmiernie miło powitać markę Lenovo Legion na pokładzie tegorocznych rozgrywek ESL CS:GO Pro League. Przy wyborze partnerów do współpracy zawsze kierujemy się tym, by mogli oni sprostać wymogom wydajności oraz intensywności rozgrywek i jesteśmy przekonani, że marka Lenovo Legion zaspokoi potrzeby wszystkich stron.”


Wśród komputerów do gier używanych do najbardziej zaawansowanych etapów turnieju znajdzie się model Lenovo Legion Y720. Dzięki grafice NVIDIA GeForce GTX 1060, procesorowi do modelu Intel Core i7 7. generacji oraz wyświetlaczowi IPS 15,6” UHD (3840 x 2160) spełniać ma najbardziej wygórowane wymagania graczy, w tym te dotyczące wirtualnej rzeczywistości.
Lenovo Legion Y720 to pierwszy na świecie laptop z systemem Windows wyposażony w technologię Dolby Atmos, zapewniającą dźwięk, który „otacza” gracza i dostarcza jeszcze lepszych doświadczeń podczas rozgrywki. Natomiast wbudowany, opcjonalny odbiornik Xbox One Wireless pozwala cieszyć się grą w wirtualnej rzeczywistości razem ze znajomymi korzystającymi z padów.
Z nowym sprzętem będą mogli zapoznać się nie tylko komentatorzy i dziennikarze – podczas finałowego turnieju w Dallas Lenovo będzie obecne na miejscu z własnym stoiskiem, na którym każdy obecny na turnieju gość będzie mógł przetestować najnowsze komputery, skorzystać z wielu bezpłatnych atrakcji i zdobyć ciekawe nagrody.
Aktualności dotyczące turnieju w Dallas można śledzić, obserwując ESL CS w serwisachTwitter iFacebook.