Kluczowe funkcje Xbox One tylko z Xbox Live Gold

Tej informacji nie sposób pominąć. Okazuje się, że duża część kluczowych funkcji konsoli nowej generacji od Microsoftu stanie się aktywna dopiero dzięki opłaceniu pakietu Xbox Live w wersji Gold. Mamy jednak dobrą wiadomość dla polskich graczy: Microsoft lekceważy Was na tyle, że niektóre funkcjonalności i tak nie byłyby dostępne w Polsce. Przypominam, że Xbox One trafi do nas z opóźnieniem, dokładnie „na początku 2014 roku” (słowa przedstawiciela Microsoftu).

Roczna subskrypcja Gold, sprzedawana w cenie 60 dolarów (około 200 złotych), będzie niezbędna do uruchomienia funkcji mniej przydatnych z punktu widzenia Polaków (NFL, OneGuide) oraz tych ważniejszych – SmartMatch, Skype oraz… Game DVR, czyli usługi pozwalającej na przechwytywanie w tle gameplayów z bieżącej rozgrywki w rozdzielczości 720p i prędkości 30 kl./s. (a więc dużo niższej niż 4K i 60 kl./s. oferowanych przez konsolę). Jeżeli nie chcecie wykupywać dostępu do sieci, grać offline i nagrywać najciekawsze rozgrywki, musicie obejść się smakiem.Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że aby w pełni cieszyć się wirtualną rozrywką (w przypadku większości gier) na konsoli Playstation 4, również należało będzie wykupić pakiet „Plus”.
Pomimo, że większość sprzedawców europejskich wyprzedała już swoją przedpremierową ofertę konsol Playstation 4, to okazuje się, że Xbox One również znajduje swoich amatorów.

Źródło: One Hot Pixel