Kindle Fire 2 i Kindle Paperwhite – mamy zdjęcia!

Według ostatnich doniesień zarówno e-czytniki Kindle Touch, jak i tablety Kindle Fire zostały zupełnie wyprzedane. Również zapasy innych modeli e-czytników Kindle znajdują się na wyczerpaniu. Wszystko wskazuje na to, że Amazon przygotowuje się do zaprezentowania i wypuszczenia na rynek odświeżonych wersji swoich flagowych produktów, co dodatkowo potwierdzają zdjęcia, które właśnie pojawiły się w Internecie.
Nowy Kindle Touch vel Paperwhite wyglądem przypomina swojego poprzednika, niemniej jednak różni się od niego kilkoma istotnymi szczegółami. Zniknął umieszczony pod ekranem przycisk, a jasna obudowa została zastąpiona ciemnoszarą. Ekran z zaimplementowaną technologią E Ink Pearl, w który zostanie wyposażone urządzenie, ma cechować się większym kontrastem, wysoką rozdzielczością wyświetlanych obrazów oraz wbudowanym podświetleniem.

Druga generacja tabletów Kindle Fire do złudzenia przypomina pierwszą. Źródła donoszą, że Amazon zaprezentuje dwa modele, różniące się pomiędzy sobą wielkością. Pierwszy wyposażony zostanie w 7-calowy ekran dotykowy, natomiast drugi w 10-calowy. Niestety, na chwilę obecną nie posiadamy więcej informacji na temat urządzeń.

Więcej szczegółów na temat nowych e-czytników i tabletów Amazona poznamy zapewne już 6 września, w trakcie konferencji organizowanej przez producenta.

Źródło: The Verge