Huawei MediaPad 7 Vogue już oficjalnie

Huawei postanowiło pójść z prądem i wypuścić na rynek kolejny niewielki tablet. MediaPad 7 Vogue wyposażony został w 7-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 taktowany częstotliwością 1,2 GHz.

Tablet posiada 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Na szczęście, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zwiększyć bazową (niezbyt imponującą) pojemność urządzenia.

Tym, co odróżnia MediaPada 7 Vogue od tabletów konkurencji, jest możliwość wykonywania połączeń głosowych. Tabletowi zatem bliżej jest to phabletów i hybryd, takich jak chociażby Fonepad wyprodukowany przez Asusa. MediaPad 7 Vogue wyposażony został w 3-megapikselowy aparat i przednią kamerę VGA. Tablet oferuje wsparcie dla łączności Bluetooth, Wi-Fi i GPS.

Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean z interfejsem użytkownika Emotion. Niewykluczone, że w drodze znajduje się aktualizacja do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google.

Na razie MediaPad 7 Vogue dostępny będzie jedynie na Tajwanie, ale istnieje duża szansa, że Huawei wprowadzi tablet także na inne rynki. Cena urządzenia oscyluje w granicy 300 dolarów. Nie wygląda na to, żeby nowy tablet chińskiego producenta miał zawojować świat, ale dobrze, że mamy coraz większy wybór tańszych i mniejszych tabletów.

Źródło: VR-Zone