Doom 2 wyświetlony na… klawiszu klawiatury Optimus Maximus

Klawiatura Maximus Maximus sprzedawana była w cenie ok. 1500 dolarów i wszystkie modele błyskawicznie znalazły swoich nabywców. Unikalną cechą urządzenia jest to, że każdy z klawiszy jest jednocześnie ekranem o rozdzielczości 48×48 pikseli, na którym wyświetlić można w zasadzie dowolne treści.
Użytkownik Reddita o nicku AyrA_ch co rusz prezentuje możliwości swojego egzemplarza. Najnowszym z pomysłów było wykorzystanie jednego z klawiszy jako ekranu dla gry Doom 2. Okazuje się, że ten poradził sobie z wyświetlaniem grafiki całkiem dobrze… jak na klawisz w klawiaturze. Zabawie towarzyszyło niewielkie opóźnienie, ale interesującym jest fakt, że w ten sposób udało się w ogóle wyświetlić pełnoprawną aplikację. Skąd wzięły się lagi? Redditor przyznał się do wykorzystania pewnego fortelu.
Okazuje się, że klawisz nie wyświetlał rozgrywki w czasie rzeczywistym. AyrA_ch zaprogramował klawiaturę tak, aby wyświetlała robione automatycznie, kolejne zrzuty ekranu, konwertowane wcześniej do odpowiedniej rozdzielczości. Musicie przyznać, że pomysł na obejście ograniczeń kontrolera jest przedni.
Jak to wszystko wyglądało? Zobaczcie sami!

Jeśli chcecie się dowiedzieć nieco więcej o klawiaturze Optimus Maximus, odsyłamy na oficjalną stronę producenta. Poniżej publikujemy inne dzieło autora, wykonane na klawiaturze Optimus Maximus.

 

Źródło: Reddit