CES 2013 – garść informacji

Kolejna edycja targów CES zbliża się wielkimi krokami. W trackie konferencji, która odbyła się w Londynie, przedstawiciele odpowiedzialnego za organizację imprezy The Consumer Electronics Association ujawnili nieco szczegółów jej temat.
Stowarzyszenie szacuje, że na targach CES 2013 pojawi się około 3000 wystawców ze 150 krajów z całego świata oraz nawet do 150 000 odwiedzających. W trakcie imprezy zaprezentowanych ma zostać około 20 000 urządzeń, wśród których dominować mają smartfony i tablety.
Przedstawiciele CEA uważają, że potencjał zarówno tych pierwszych, jak i tych drugich nie został jeszcze wyczerpany. Nadal będą nas one zaskakiwać swoją innowacyjnością – pojawią się tablety i smartfony o nowych kształtach i większych formatach.
Przewiduje się także, że obie kategorie urządzeń mają posiadać jeszcze więcej przydatnych funkcji. Mówi się przede wszystkim o możliwości wykorzystywania smartfonów i tabletów do kontrolowania innych zintegrowanych z nimi urządzeń. Oczywiście nie jest to żadna nowość, po prostu trend ten ma nadal się rozwijać i to znacznie szybciej, niż miało to miejsce do tej pory.
Targi CES 2013 rozpoczną się już 8-ego stycznia i potrwają przez 3 kolejne dni. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się naprawdę ciekawa impreza.

Źródło: Cnet