Bethesda nie udostępni recenzentom gier wcześniej niż na dzień przed premierą

Studio Bethesda poinformowało właśnie, że nie będzie udostępniać egzemplarzy recenzenckich gier wcześniej niż na dzień przed ich oficjalną premierą. Bethesda kontynuuje więc swoją politykę, rozpoczętą wraz z premierą, skądinąd świetnego, DOOMa. Przedstawiciele prasy mogą być więc pewni, że na dzień premiery gier takich jak Skyrim Special Edition oraz Dishonored 2 nie będą mieli gotowych tekstów recenzji, a co najwyżej „pierwsze wrażenia”. Trudno jest nie dopatrywać się w tym działaniu złej woli i działań mających na celu ochronę swojego, a nie konsumentów, interesu.
Przedpremierowe recenzje gier są dla graczy cennym źródłem informacji na temat jakości opisywanych produkcji. Często recenzje są w stanie uratować przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto miliony konsumentów na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że recenzje przedpremierowe nie każdemu wydawcy gier są na rękę.
Jeżeli sięgniecie pamięcią wstecz z pewnością przypomnicie sobie przykład niegrywalnego bubla, jakim był Batman: Arkham Knight w wersji na PC. Podobnie niemiła niespodzianka czekała na osoby, które zakupiły w przedsprzedaży mocno niedopracowaną grę Mafia 3.
Jest tylko jeden skuteczny sposób, aby lekkomyślnie nie roztrwonić swoich pieniędzy: nie kupować gier w przedsprzedaży. Jeśli kupicie grę dzień-dwa-trzy po premierze, korona nie spadnie Wam z głowy. Być może właśnie w ten sposób nauczymy firmy tworzące gry dopracowywać swoje dzieła. Od czasów wzrostu popularności pre-orderów oraz możliwości zakupów gier w fazie wczesnego dostępu, dopracowanie tytułów gwałtownie spadło.
 

Źródło: Bethesda