Ainol Novo7 Paladin – tablet z Ice Cream Sandwich za „grosze”

Kindle Fire postawił dość wysoko poprzeczkę w segmencie budżetowych tabletów z 7-calowymi ekranami. Nie zraża to jednak innych producentów, którzy podejmują wyzwanie wprowadzenia do sprzedaży konkurencyjnego mu urządzenia. Jednym z nich ma być Novo7 Paladin firmy Ainol. Jego cena wyniesie 120 dolarów. Jasne, za tę kasę nie możemy się spodziewać niczego przyzwoitego, ale pewna cecha przemawia jednak bardzo na korzyść omawianego tabletu. Otóż działa on pod kontrolą najnowszego Androida (Ice Cream Sandwich), a to już jest coś. Tym bardziej, że nie nałożono ograniczeń w zakresie dostępu do Android Marketu.
A co ponadto? Na pokładzie znajdziemy układ z jednordzeniowym procesorem o taktowaniu 1GHz oraz grafiką Vivante GC860. Uzasadnione wydaje się podważanie poziomu wydajności tej kombinacji podzespołów. Do tego dochodzi 7-calowy ekran o przeciętnej rozdzielczości (800 x 480 pikseli) i 5-punktowym multitouchem. Dopełnienie istotnych elementów specyfikacji stanowi 512 MB RAM-u i 8 GB przestrzeni na dane. Nie zabraknie również Wi-Fi, aczkolwiek zapomnieć można już o module łączności 3G.
Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w wybranych sklepach (PandaWill i Merimobiles). Czy bylibyście zainteresowani nowym tabletem firmy Ainol? Czy raczej jesteście wyznawcami zasady: co tanie, to drogie; i wolicie jednak nabyć droższy gadżet?

Źródło: Ainol