Activision na Warsaw Games Week 2015 – co czeka odwiedzających?

Dzięki Activision polscy gracze będą mogli wypróbować niektóre z największych hitów tego roku. Specjalnie z okazji targów tytuły takie jak, Call of Duty: Black Ops III, Destiny: The Taken King i Guitar Hero Live będą dostępne w strefie przygotowanej przez oficjalnego, polskiego dystrybutora gier firmy Activision w Polsce – CDP.pl oraz firmę Sony Computer Entertainment Polska. Młodsi gracze natomiast, będą mogli oddać się zabawie w najnowszą wersję Skylanders SuperChargers na stanowisku firmy Nintendo.
Call of Duty: Black Ops III to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni – gra zadebiutuje na światowym rynku 6 listopada, jednak już w dniach 23-25 października na WGW będzie można wypróbować wersję beta. Na 26 stanowiskach toczyć się będzie rywalizacja w różnych wariantach trybu wieloosobowego. Nowa wersja gry autorstwa studia Treyarch, twórców najwyżej ocenianych odsłon serii, to FPS na jaki fani tego gatunku czekali od lat.

Podczas targów WGW odbędzie się również polska premiera gry Guitar Hero Live. Guitar Hero Live to całkiem nowa jakość sterowania gitarą, setki świeżych utworów i dwa nowe tryby gry: GH Live, w której gracz wciela się w gitarzystę występującego przed prawdziwą widownią, która żywo reaguje na jego występ, oraz GHTV, pierwszy na świecie kanał muzyczny, w którym o repertuarze i wykonaniu decyduje gracz.

Polską premierę gry na targach WGW uświetni zespół Afromental, który w sobotę 24 października o godzinie 16:00 na scenie stoiska PlayStation pokaże, jak za pomocą gitar Guitar Hero Live można porwać tłumy! Gra Guitar Hero Live dostępna będzie na 3 dedykowanych stanowiskach, wyposażonych w specjalne kontrolery, w postaci gitar z 6 przyciskami na gryfie, które symulują ruchy towarzyszące graniu na prawdziwej gitarze.
Ponadto w strefie CDP.pl dostępnych będzie 9 stanowisk z grą Destiny: The Taken King na konsolę PlayStation 4. To popularna strzelanka autorstwa studia Bungie, twórców jednych z najlepszych gier nastawionych na rozgrywkę wieloosobową, która kładzie nacisk na wspólne eksplorowanie przez graczy rozległego, wirtualnego świata przyszłości.

Na stanowisku Nintendo firma Activision zaprezentuje również grę skierowaną zarówno do młodszych graczy, jak i całych rodzin. Skylanders SuperChargers to najnowsza odsłona najpopularniejszej serii gier dla dzieci na konsolach, w której prawdziwe figurki symbolizujące postacie dostępne w grze oraz ich pojazdy ożywają na ekranach telewizorów i tabletów, dzięki specjalnej platformie zwanej Portalem Mocy.
Targi Warsaw Games Week odbywać się będą w dniach 23-25 października na terenie warszawskiego centrum wystawienniczego EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia: http://warsawgamesweek.pl/. Stanowiska z grami Call of Duty: Black Ops III, Guitar Hero Live oraz Destiny: The Taken King dostępne będą dla graczy na stoisku PlayStation firmy Sony, natomiast Skylanders SuperChargers sprawdzić będzie można na stoisku firmy Nintendo.
Oficjalnym dystrybutorem gier Activision w Polsce jest CDP.pl.

Źródło: inf. prasowa, YouTube