Acer krytykuje Microsoft za tablety Surface

Kiedy Microsoft ogłosił, że pracuje nad własną linią tabletów, wielu współpracowników firmy wręcz oniemiało z oburzenia. Dotychczasowy partner w interesach nagle stał się konkurentem i to takim, którego nie można lekceważyć.
Dotychczasowi partnerzy giganta z Redmond coraz częściej zabierają głos w sprawie zaskakującego posunięcia, które w negatywny sposób może wpłynąć na ich interesy. Zdaniem JT Wanga, CEO Acera krok ten może mieć bardzo negatywny wpływ na rynek tabletów.

„Przemyślcie to. Przemyślcie to dwa razy. Wasze posunięcie odbije się negatywnie na całym ekosystemie i innych markach. Robicie coś, w czym nie jesteście dobrzy, więc proszę zastanówcie się dwa razy”.

Acer nie zamierza poprzestać jedynie na „dobrych radach”. Niewykluczone, że jeżeli Microsoft nadal nie będzie liczył się ze swoimi współpracownikami, to tajwański producent zdecyduje się na zerwanie współpracy.

„Skoro Microsoft zamierza zająć się tworzeniem sprzętu, to co my powinniśmy robić? Czy powinniśmy nadal polegać na Microsofcie, czy też szukać alternatywy”.

To nie pierwszy raz, kiedy Acer wypowiada się w podobnym tonie o projekcie Microsoftu. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak gigant z Redmond nie zachował się uczciwie względem swoich współpracowników, nie informując ich o planach stworzenia własnej linii tabletów.

Źródło: Cnet, The Verge