8-calowy tablet Archos 80 xeno zaprezentowany

Archos 80 xeno został wyposażony w 8-calowy ekran dotykowy LCD IPS, pracujący w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, z zaimplementowaną technologią multi-touch. Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor produkcji Qualcomma taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Urządzenie posiada 1 GB RAM-u.

Na razie nie wiadomo jeszcze ile gigabajtów pamięci wewnętrznej będzie posiadał nowy tablet Archosa. Wiadomo natomiast, że bazową pojemność będzie można powiększyć o kolejne 64 GB, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD.

Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów będzie możliwe za sprawą 2-megapikselowego aparatu zamontowanego z tyłu urządzenia. Tablet nie posiada kamery przedniej, co przyczyniło się zapewne znacznie do zmniejszenia kosztów produkcji, a także ostatecznej ceny urządzenia.

„Stworzyliśmy [tablet] Archos 80 xenon, żeby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, znajdujących się stale w ruchu, użytkowników na większe ekrany. Dzięki pojawieniu się tanich subskrypcji na połączenie z siecią 3G, Archos 80 xenon zapewnia maksimum łączności zawsze i wszędzie” – mówi Loïc Poirier, CEO Archosa.

Archos 80 xeno działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android Jelly Bean 4.1, niewykluczone jednak, że w drodze znajduje się aktualizacja. W przeciwieństwie do niektórych tabletów Archosa, urządzenie posiada certyfikat Google, a co za tym idzie, także dostęp do szerokiej gamy usług firmy.

Archos wycenił swój nowy tablet na 199$. Urządzenie trafi do sprzedaży już w czerwcu.

Źródło: Archos