Zobaczcie nowy film z testów kapsuły Dragon 2 firmy SpaceX

SpaceX nigdy nie wstrzymuje się przed udostępnianiem informacji na temat swoich najnowszych osiągnięć, nawet jeżeli coś poszło nie tak. Niedawno byliśmy świadkami nieudanego lądowania rakiety Falcon 9 na barce, a teraz firma Elona Muska opublikowała krótki filmik przedstawiający test innowacyjnej kapsuły Dragon 2.
Dlaczego innowacyjnej? Otóż, zamiast spadochronu, do lądowania ma wykorzystywać silniki Super Draco, które pozwolą jej na bezpieczne przyziemienie, a to z kolei umożliwi ponowne wykorzystanie kapsuły. Dzięki ostatniemu wideo możecie zobaczyć, jak te silniki pracują.

Jeżeli kapsuła pomyślnie przejdzie wszystkie próby, będzie zabierać astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach programu NASA. Jej pierwsze załogowe testy mają rozpocząć się w 2017 roku. Mimo, że Dragon 2 (inaczej Crew Dragon) posiada własne osiem silników, na orbitę będzie wynoszona na szczycie rakiety Falcon 9.
Test unoszenia się nad ziemią był ostatnim z całego szeregu, które mają pozwolić kapsule na transport ludzi. Według NASA, statek spisał się świetnie podczas dwóch prób, które odbyły się w jednostce badawczej w Teksasie. Mimo to, silniki nie będą wykorzystywane podczas pierwszych lotów załogowych kapsułą. Początkowo Dragon 2 będzie używał spadochronów i lądował na wodzie, tak jak stare dobre statki z misji Apollo.
Dragon 2

Źródło:NASA