Znamy polskie ceny iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Na konferencji odbywającej się w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco Apple zaprezentowało dwa najnowsze smartfony. iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus to pierwsze wodoodporne iPhone’y. Model Plus posiada podwójną kamerę, a oba warianty pozbawione są… gniazda jack 3.5 mm (choć posiadają w pudełkach przejściówkę z gniazda Lightning do jacka). Więcej przeczytacie o nich w naszym premierowym newsie o iPhone 7 i 7 Plus.

Tymczasem, poznaliśmy polskie ceny iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Oto one:

  • iPhone 7 32 GB – 3 349 złotych
  • iPhone 7 128 GB – 3 879 złotych
  • iPhone 7 256 GB – 4 399 złotych
  • iPhone 7 Plus 32 GB – 3 949 złotych
  • iPhone 7 Plus 128 GB – 4 479 złotych
  • iPhone 7 Plus 256 GB – 4 999 złotych

Drogo?

Nowe aparaty główne w smartfonach Apple zostały wyposażone w ultraszybki autofokus, a także bardzo jasną optykę – f/1.8. Teraz obydwa urządzenia będą wyposażone w optyczną stabilizację obrazu, a także aż cztery diody LED, by uzyskać jak najbardziej naturalne warunki oświetleniowe w nocy.
Kolejnym ważnym krokiem naprzód jest zastosowanie dwóch aparatów 12 MPix w iPhone 7 Plus. Dzięki nim model z Plusem będzie posiadał funkcję optycznego zoomu, który będzie mógł przybliżyć zdjęcie bez utraty jakości dwukrotnie. Dzięki obecności dwóch sensorów iPhone 7 Plus w czasie robienia zdjęcia będzie w stanie wykonać mapę przedmiotów fotografowanych. Oznacza to, że telefon „wie” w jakiej odległości znajdują się odpowiednie przedmioty, a to otwiera spore możliwości w czasie retuszu.iPhone 7 i 7 PlusNowe iPhone’y będą wyposażone w ulepszone wyświetlacze. Będą one o 25% jaśniejsze, a także będą w stanie wyświetlić większy zakres kolorów. Oczywiście, w nowej generacji nie zabraknie sławnej funkcji 3D Touch, rozpoznającej różne poziomy intensywności naciskania opuszka palca na ekran.
Tak jak zawsze, Apple podkreśla swoje zaangażowanie w dostarczanie muzyki o jak najlepszej jakości. Z tego powodu serwis Apple Music zostanie znacznie ulepszony. Większe zmiany zajdą jednak w samym iPhone. Smartfon oznaczony siódemką będzie wyposażony w głośniki stereo!iPhone 7 i 7 PlusPrzyszedł czas pożegnać się z gniazdem słuchawkowym Jack 3,5 mm. Od modelu iPhone 7 Apple rezygnuje z tego tradycyjnego portu na rzecz swojego autorskiego złącza Lightning. Oznacza to, że właściciele tego smartfona będą musieli korzystać ze sprzętu ze specjalną końcówką lub też odpowiedniej przejściówki. Słuchać muzyki będziemy mogli oczywiście także poprzez łączność Bluetooth.

Słuchawki EarPods ze złączem Lightning będą dołączane do każdego nowego iPhone. Co więcej, w każdym pudełku znajdzie się także przejściówka z wejścia Jack do Lightning.
Co ważne, najnowsze iPhone’y będą posiadały pojemniejsze akumulatory. Jak twierdzi Apple, w porównaniu do poprzedniego modelu, przeciętny użytkownik uzyska dodatkowe dwie godziny „życia” urządzenia w czasie pojedynczego ładowania.
Urządzenia dostępne będą w 5 wersjach kolorystycznych – różowego złota, złotej, srebrnej, czarnej oraz błyszczącej czarnej (Onyx).
 

Źródło: inf. własna