Znamy już wszystkie szczegóły na temat Google Stadia

Być może pamiętacie, że kilka miesięcy temu Google zapowiedziało, iż pracuje nad własną streamingową platformą do gier wideo – Google Stadia. Niemniej, niestety aż do teraz nie wiedzieliśmy o niej zbyt wiele. Do teraz, bo podczas konferencji zorganizowanej przed targami E3 firma postanowiła podzielić się wszystkimi szczegółami na jej temat.
Co najważniejsze, ujawniono, że Google Stadia Zadebiutuje w listopadzie, jednakże… nie w Polsce. Najpierw pojawi się w takich krajach jak Wielka Brytania, USA, Kanada, Irlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Hiszpania, Belgia, Norwegia, Finlandia, Dania czy Szwecja. Do kolejnych państw ma trafić w 2020 roku, ale póki co nie wiadomo, czy nasze będzie wśród nich.
Pewnie od kiedy usłyszeliście o Google Stadia, zastanawialiście się na ile taka usługa będzie wyceniona? Otóż, aby za pośrednictwem platformy bawić się w 4K przy 60 klatkach na sekundę trzeba będzie opłacać miesięczny abonament Google Stadia Pro w wysokości 9,99 dolarów. Należy jednak zaznaczyć, że po uiszczeniu tej kwoty dostaniemy jedynie dostęp do biblioteki gier usługi. Aby w poszczególne tytuły zagrać, trzeba je będzie najpierw kupić. Trzeba przyznać, że jest to dla nas trochę rozczarowujące.
Google Stadia ma oferować również usługi bezabonamentowe, w ramach Google Stadia Base, jednakże streamowanie gier ma być w tym wypadku ograniczone do rozdzielczości 1080p i 60 fps. Rzecz jasna, poszczególne produkcje nadal będzie trzeba kupić.
Jeśli chodzi o to, jakie tytuły ma oferować biblioteka gier Google Stadia, niektóre z nich już poznaliśmy. Są to chociażby Doom Eternal, Doom (2016), Rage 2, The Elder Scrolls Online, Wolfenstein: Youngblood, Destiny 2, Metro Exodus, Thumper, Baldur’s Gate 3, Final Fantasy XV, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Borderlands 3,  Mortal Kombat 11, Darksiders Genesis, Assassin’s Creed Odyssey, Just Dance, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Tom Clancy’s The Division 2, i nie tylko.
Google poinformowało również, jaka prędkość łącza internetowego będzie potrzebna do strumieniowania gier w poszczególnych warunkach. Tak więc, do gry w 60 fps przy rozdzielczości 720p niezbędne będzie łącze o prędkości 10 Mbps, przy rozdzielczości 1080 o prędkości 20 Mbps, a przy rozdzielczości 4K o prędkości 35 Mbps. Czy to wystarczy? Przekonamy się, chociaż my jesteśmy nastawieni sceptycznie.StadiaNa koniec dodamy, że w krajach, do których trafi Google Stadia będzie można kupić edycję Stadia Founder’s Edition, która zawierać będzie urządzenie Chromecast Ultra (pozwalające na strumieniowanie na telewizor, o ile ten sam nie może transmitować Stadii), a także kontroler Night Blue 3 oraz 3-miesięczną subskrypcję dla dwóch osób.
Co sądzicie o usłudze proponowanej przez Google? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Google