Znamy cenę LG G8 ThinQ – jest tańszy niż LG G7!

Firma LG uruchamia przedsprzedaż LG G8 ThinQ w Korei Południowej. Urządzenie będzie dostępne w przedsprzedaży w cenie odpowiadającej równowartości ok. 3000 złotych. Co ciekawe, jest to cena niższa, niż obowiązująca w przedsprzedaży poprzedniego modelu urządzenia, LG G7 ThinQ. Jakie to znajdzie przełożenie na ceny LG G8 ThinQ w Polsce? LG G7 ThinQ na start kosztował 3499 złotych i wydaje się, że… cena zostanie utrzymana lub będzie maksymalnie o 100 złotych niższa. Moim zdaniem całkiem uczciwie, na tle cen innych tegorocznych flagowców.
Od strony technicznej LG G8 prezentuje się dość ciekawie, a urządzenie jest bardzo podobne do nowego LG V50 5G. Znajdziemy tutaj układ Qualcomm Snapdragon 855, który pracuje razem z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci flash. Zastosowany akumulator jest jednak mniejszy – jego pojemność wynosi 3500 mAh. Musi on zasilać mniejszy ekran OLED FullVision o przekątnej 6.1 cala (proporcje 19,5:9), przez co mniejsza pojemność ogniwa nie powinna tak mocno dać się we znaki. Przedni panel urządzenia wykonany został w znanej technologii Crystal Sound OLED – dzięki niej przód urządzenia stanowi płaską taflę, bez otworów nawet na głośnik do rozmów. Tutaj rolę głośnika odgrywa sam panel, który zachowując się jak membrana może dostarczać głos do uszu użytkownika.LG G8 ThinQZ tyłu urządzenia znajdziemy potrójny moduł aparatu: 16 MPix z obiektywem szerokokątnym (107 stopni), 12 MPix z obiektywem standardowym, a także 12 MPix z teleobiektywem. Do dyspozycji użytkownika będą oddane także rozbudowane funkcja Ai oraz technologia Video Depth Control pozwalająca w łatwy sposób utrzymywać ostrość na wybranym poruszającym się elemencie otoczenia.
Ciekawym posunięciem producenta jest zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion, która zwiększa komfort użytkowania smartfona. Dzięki niej, użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność bez dotykania urządzenia – co jest szczególnie wygodne podczas jazdy samochodem. Do obsługiwania funkcji smartfona wystarczają proste gesty, takie jak wskazanie palcem, czy przesunięcie dłoni.
LG G8 będzie ciekawym wyborem dla melomanów. Producent zastosował w swoim nowym urządzeniu technologią poprawy dźwięku DTS:X, a także 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC.
Jedną z najważniejszych cech LG G8 jest możliwość identyfikacji użytkownika w oparciu o unikalną budowę naczyń krwionośnych dłoni. Technologia ta został nazwana Hand ID. Aby rozpoznać użytkownika urządzenie używa aparatu Z Camera ze specjalnym oprogramowanie i czujnikiem obrazu ToF, a także czujnika podczerwieni. Jak przekonuje LG, ta metoda identyfikacji jest bezpieczniejsza niż standardowy czytnik linii papilarnych, który z resztą także znalazł się w urządzeniu. Innym sposobem odblokowanie urządzenia jest rozpoznawanie twarzy, tutaj nazwane Face Unlock.