Zapłać swoim odciskiem palca!

Aby przyspieszyć transakcje i maksymalnie zabezpieczyć swoje pieniądze na koncie bankowym, czteroosobowy zespół absolwentów z Uniwersytetu Carnegie Mellon w USA, postanowił stworzyć system płatności, który będzie się opierał na liniach papilarnych. Dzięki zastosowaniu takiego pomysłu, płacąc za zakupy, wystarczyłoby przyłożyć palec do specjalnego urządzenia, które na podstawie naszego odcisku palca, ściągałoby należną kwotę z konta.

PayTango

Absolwenci: Brian Groudan, Kelly Lau-Kee, Umang Patel i Christian Reyes postanowili wypróbować projekt nazwany PayTango na terenie campusu swojego uniwersytetu. Zbudowali wstępny prototyp skanera linii papilarnych oraz czytnik kart kredytowych i w przeciągu czterech godzin udało im się zarejestrować w systemie ponad stu studentów. Co ciekawe, system działa bez szwanku i już zainteresowało się nim kilka firm. Na początku proponowane jest wprowadzenie fingerpadów do siłowni i marketów w okolicach Carnegie Mellon, a jeśli urządzenia się przyjmą, to może nawet zostaną zatwierdzone jako nowy sposób płatności w całych stanach.

 PayTango

Fingerpady są całkiem dobrym pomysłem. Aby zapłacić w sklepie nie trzeba mieć ze sobą ani portfela ani komórki, trzeba tylko przyłożyć palec i gotowe. Odcisku palca nie można zduplikować ani zgubić, więc system byłby bezpieczny. Myślicie, że w przyszłości znajdzie taki system zastosowanie?

źródło: techcrunch.com