Za 24 godziny Nokia zaprezentuje Symbiana Belle

Telefony Nokii są aktualnie w zdecydowanym odwrocie. Wydaje się, że sprawcą tego stanu rzeczy jest system operacyjny Symbian, który zostaje daleko w tyle za iOS, czy Androidem. Finowie są jednak uparci. Na stronie fanowskiej producenta, znajdującej się na Facebooku, pojawił się licznik, który odlicza czas do dnia 24 sierpnia.
Zegarowi towarzyszy napis „Something new on Symbian”. Oczywiście można go interpretować w sposób niemal dowolny, ale nie trudno się domyślić, że chodzi o nowy OS. Sekret zdradza link do filmu wideo o nazwie „belle_fb_TeaserMain”. Celowy zabieg, czy może roztargnienie? 🙂
Dziwnym może wydawać się fakt, że nowy OS zostanie zaprezentowany w tak krótkim odstępie czasu od aktualizacji Symbian Anna, która dopiero co trafiła na słuchawki Nokii.
Czytając The Nokia Blog można natrafić na więcej ciekawych informacji. Autorom bloga udało się dotrzeć do zdjęć telefonu Nokia 700, który ma być pierwszą słuchawką z preinstalowanym Belle OS. Smartfon zostanie wyposażony w ekran OLED o przekątnej 3,2-cala, procesor o taktowaniu 1 GHz oraz podzespoły, pozwalające na zastosowanie technologii NFC (Near Field Communication).Czy mamy do czynienia z wielką ofensywą fińskiego producenta? Dowiemy się w ciągu najbliższych dni.