Windows Blue: wiadomości nieoficjalne

Plotki na temat Windowsa Blue krążą już od dłuższego czasu po całej sieci. Teraz można się samemu przekonać jak ów system ma wyglądać i co nowego do niego wprowadzono. Obraz ISO Windowsa, który dostępny jest w niektórych serwisach wymiany plików ma zaledwie 2,63 GB, jednak testerzy przestrzegają, że system jest na razie niestabilny i zawiera mnóstwo błędów.

Windows Blue

Nowinki systemowe zauważa się zaraz po zainstalowaniu oprogramowania. Pierwszą z nich jest możliwość personalizacji Windowsa. Dowolnie możemy zmieniać kolor tła i akcentów oraz wybrać jeden z czterech rozmiarów kafelków. Nowością jest też opcja przenoszenia grup kafelków i zmiana ich nazwy.

 Windows Blue

Do Windowsa Blue wprowadzono kilka niezbędnych aplikacji i ułatwień dostępu, które upraszczają użytkowanie zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych. Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jest panel Ustawień PC, który traktowany jest jako osobna aplikacja. Znajdziemy tam wszystkie funkcje, które chcielibyśmy zmienić, chociażby takie jak: opcje zasilania, ekranu i rozdzielczości, prywatności dla każdej aplikacji, ustawienia regionalne i języka i wiele innych. Kolejne aplikacje których brakowało w poprzedniej wersji systemu, to między innymi alarmy, kalkulator i rejestrator dźwięku. Dodano również typowe dla Windowsa foldery: Moje Dokumenty, Moja Muzyka, Moje Obrazy i Moje Wideo.

 Windows Blue

W Blue zostały zmienione animacje, organizacja działania ekranu systemowego oraz poprawiono obsługę udostępniania (odtwarzanie na innym sprzęcie i drukowanie). Nowością jest również wprowadzenie Internet Explorera 11, a w nim menedżera pobierania.

 Windows Blue Internet Explorer 11

Czekamy zatem na stabilną wersję systemu, którą będzie można już bezpiecznie testować i jesteśmy ciekawi czy Blue oficjalnie będzie nowym systemem czy tylko ogromną aktualizacją Windowsa 8.

źródło: winforum.eu