Valve Software rejestruje znak towarowy Half-Life 3

W imieniu korporacji Valve firma Casalonga & Associés zarejestrowała właśnie w Urzędzie Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej znak towarowy Half-Life 3. Z opisu jednoznacznie wynika, że dotyczy on gry komputerowej.

We wniosku złożonym dnia 29-ego września 2013 roku czytamy, że znak handlowy obejmuje: „gry komputerowe, oprogramowanie, gry komputerowe możliwe do pobrania za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej i urządzeń bezprzewodowych, gry wideo”.

Czy oznacza to zatem, że Half Life 3 naprawdę znajduje się w produkcji? Niekoniecznie. Niewykluczone, że zespół Valve Software zdecydował się na zarejestrowanie znaku towarowego na wypadek rozpoczęcia prac nad grą. Pytanie tylko dlaczego studio zdecydowało się na ten krok dopiero teraz? Być może lada dzień Half-Life 3 zostanie oficjalnie zapowiedziany?

Znak handlowy nie został jeszcze zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ zgodnie z amerykańskim prawem do zarejestrowania znaku towarowego konieczne jest uprzednie wykorzystanie go w komercyjny sposób.

Kiedy informacja ujrzała światło dzienne Gabe Newell i zespół Valve Software od razu zostali zasypani gradem pytaniami o to czy trzeci Half-Life rzeczywiście powstaje. Jak nietrudno się domyślić, odpowiedzi jak na razie nikt nie uzyskał. Dowiemy się, że gra znajduje się w produkcji dopiero wtedy, kiedy producent będzie tego chciał.

Źródła: NeoGAF, Eurogamer