Valve będzie tworzyć sprzęt komputerowy

Valve Software jest uznanym producentem gier wideo oraz twórcą Steam, najpopularniejszej na świecie platformy dystrybucji cyfrowej gier. Nieraz już słyszeliśmy o planach wejścia firmy na rynek sprzętowy, teraz wydaje się to jednak bardziej prawdopodobne, niż kiedykolwiek. Dlaczego?
Na oficjalnej stronie Valve Software, w dziale poświęconym zatrudnieniom, znaleźć można ogłoszenie, dotyczące poszukiwań projektanta przemysłowego. Czytamy w nim:

„Jako projektant przemysłowy w Valve, zostaniesz członkiem grupy światowej klasy inżynierów i projektantów, którzy definiują nowe doświadczenia w świecie rozrywki zarówno za pośrednictwem sprzętu, jak i oprogramowania. Mamy nadzieję dodać twoją wiedzę w zakresie projektowania i produkcji, ergonomii, użyteczności oraz estetyki do wiedzy naszego zespołu”.

W dalszej części ogłoszenia znajduje się jednak bardziej oczywisty dowód:

„Nawet najbardziej podstawowe urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatura i mysz, na przestrzeni lat nie zmieniły się w znaczący sposób. Na rynku widoczna jest prawdziwa pustka, a okazje na tworzenie urządzeń, dostarczających wyjątkowych wrażeń, zdają się być pomijane”.

W lutym bieżącego roku Gabe Newellzasugerował, że firma być może wejdzie również na rynek sprzętu komputerowego, a dokładniej sprzętu dedykowanego graczom. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Niewykluczone również, że chodzi tu o tworzenie autorskiej konsoli, na temat której jakiś czas temu w Internecie krążyły plotki.

Źródło: Valve Software