TV Samsung Q8D już w Polsce. Telewizor, który przypomni o praniu

Samsung QLED Q8D to nowy model, który uzupełnia serię telewizorów z kropką kwantową na 2018 rok. Dostępny w wersjach 55-, 65- i 75-calowej dopełnia ofertę, na którą składają się także tańsze telewizory Q6F i Q7FN. Telewizor został wyposażony w czterordzeniowy procesor, 10-bitowy panel oraz dwa tunery DVB-T2CS2.
Telewizory Samsung QLED Q8D wyświetlają obraz o rozdzielczości 3840×2160 pikseli i obsługują technologię Q HDR 1500 na bazie HDR10+ i spełniają wymogi certyfikatu Ultra HD Premium.samsung QLED Q8DQLED Q8D może pochwalić się bezpośrednim podświetleniem matrycy. Technologia ta precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych fragmentach obrazu. Uwydatnia nawet drobniejsze szczegóły, dzięki czemu ciemne obszary mają stawać się jeszcze ciemniejsze, a jasne – jaśniejsze. W połączeniu z antyrefleksyjną powłoką Ultra Black Elite widzowie mogą ponoć liczyć na lepszą jakość i kontrast w każdych warunkach oświetleniowych.
Design telewizora Q8D jest zbliżony do modeli z tegorocznej serii Premium UHD. Ekran jest pozbawiony ramek, a dzięki rozwiązaniu Clean Cable, kable można umieścić w specjalnie wyprofilowanych szczelinach, znajdujących się z tyłu ekranu, a następnie przeprowadzić je przez podstawę telewizora. W ten sposób przewody pozostaną ukryte.
Dzięki trybowi Ambient, telewizor dopasowuje się do domowej przestrzeni, a przynajmniej próbuje to robić. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie ściany za ekranem i przesłać je do QLED TV, a po chwili telewizor – niczym kameleon – spróbuje wtopić się w otoczenie. Ze względu na różnicę pomiaru temperatury barwowej efekt może być lepszy lub gorszy. 😉samsung QLED Q8DCiekawostką jest nowa aplikacja SmartThings na smartfona umożliwia współpracę między telewizorem a pralką czy lodówką. Teraz można sprawdzić, co dzieje się w całym domu bez konieczności wstawania z kanapy. W trakcie oglądania filmu, w prawym górnym roku ekranu, można np. zobaczyć powiadomienia o tym, na jakim etapie jest cykl prania czy też przypomnienia z kalendarza.
Telewizory QLED Q8D objęte są promocją Samsung Smart Pack 2018. Widzowie mogą wybrać 4 spośród 7 aplikacji: HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy).
Ceny flagowych telewizorów Samsung QLED Q8D wynoszą:

55″ Samsung QLED QE55Q8D – 9499 złotych
65″ Samsung QLED QE65Q8D – 13 599 złotych
75″ Samsung QLED QE75Q8D – 19 999 złotych