Testy WiFi Calling+ w sieci Plus już trwają

Już od parunastu dni trwają testy najnowszej i jak na razie jedynej takiej usługi w Polsce – WiFi Calling+. Umożliwia ona wykonywanie darmowych połączeń głosowych z naszymi kontaktami za pomocą sieci WiFi, a także danych komórkowych. Oznacza to, że możemy rozmawiać przez telefon nawet gdy nie jesteśmy w zasięgu sieci komórkowej, a jak wiemy, takie sytuacje się zdarzają.
Usługa Voice over WiFi i Voice over LTE została zrealizowana przez firmę Nokia Networks i opiera się o rozwiązanie IMS (IP Multimedia Subsystem) – TAS (Telecom Application Server), które umożliwia łatwą integrację z infrastrukturą komórkową Plusa. To rozwiązanie pozwala na wykonywanie połączeń dokładnie tak samo, jakbyśmy byli w zasięgu sieci komórkowej, jednak będzie się odbywało poprzez sieć internetową.
Do testów może przystąpić każdy klient sieci Plus używający telefonu z systemem Android w wersji 4.4 Kitkat lub nowszej. Do korzystania z usługi będzie używał on obecnie posiadanego numeru. Po rejestracji otrzyma on kod do aktywacji potrzebnej aplikacji z Google Play. Po tym, użytkownik będzie już mógł bez ograniczeń korzystać z takiego nawiązywania połączeń.

Gdzie można korzystać z WiFi Calling+? Na całym terenie Unii Europejskiej, w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie.  Jeśli więc wybieramy się za granicę, warto pomyśleć o wypróbowaniu usługi i tym samym zaoszczędzeniu jakiejś ilości pieniędzy. Po testach operator będzie pytał o doświadczenie związane z korzystanie z usługi, ale to nie powinien być żaden problem.
Jeśli chcecie się zapisać do testów usługi WiFi Calling+, możecie wejść natę stronę i łatwo się zapisać. Nie zapomnijcie podzielić się potem Waszymi przemyśleniami! Wszak to pierwszy raz, kiedy taka usługa wkracza do Polski.

Źródło:Plus