Tak wygląda nowy Google Pixel XL (2017)

Google w tym roku zaprezentuje dwie nowe wersje swoich smartfonów Google Pixel i Google Pixel XL. 5-calowy Google Pixel 2 i najprawdopodobniej 6-calowy Google Pixel XL 2 zobaczymy oficjalnie dopiero jesienią, ale już teraz podziwiać możemy render większego z urządzeń.
Google Pixel XL 2017 wyposażony zostanie w ekran AMOELD produkowany przez firmę LG, o proporcjach 2:1 (czyli 18:9), podobnie jak na to miejsce w nowym LG G6, tańszych LG Q6 i Samsungach Galaxy S8 i S8+. Trzeba przyznać, że tego rodzaju wyświetlacz prezentuje się na renderze znakomicie. Serwis Android Police, który jako pierwszy otrzymał ów render informuje, że pochodzi on z pewnego źródła i jeśli Google zdecyduje się na zmiany w projekcie, to będą one kosmetyczne.Google Pixel XL 2 2017Gdyby ów design okazał się ostateczny, to dziwić może nieco fakt, że Google nie zdecydowało się na wykorzystanie modnego ostatnio podwójnego aparatu głównego. Przy aparacie po raz kolejny, w górnej części obudowy, miałoby znaleźć się szkło. Reszta panelu ma być wykonana z metalu. Zakładając jednak, że render przedstawia jeden z prototypów smartfonu, to wszystko jest jeszcze sprawą otwartą. Co ciekawe, za produkcję urządzenia odpowiadać ma firma LG.
Google Pixel XL 2017 ma posiadać funkcję znaną ze smartfonów HTC U11, a mianowicie obudowę rozpoznającą siłę nacisku na jej brzegach. Ta cecha pozwolić ma ponoć wywoływac i obsługiwać asystenta Google.
Jak Wam się podoba design nowego smartfonu Google?
 

Źródło:Android Police