Sony Xperia XZ Pro ma otrzymać ekran o świetnych parametrach

Sony Xperia XZ Pro zapowiada się na jeden z najciekawszych smartfonów marki Sony. Urządzenie zaprezentowane zostanie na targach MWC 2018 w Barcelonie, pod koniec lutego, ale już teraz na jego temat krąży w sieci co najmniej kilka ciekawych pogłosek. Część z nich pochodzi ze źródeł, które często okazywały się wiarygodne.
Przede wszystkim, Sony Xperia XZ Pro najprawdopodobniej zostanie wyposażona w 5.7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 4K. Zapytacie po co ekran o tak dużej rozdzielczości w smartfonie o tak niewielkim wyświetlaczu? Odpowiadam: może się okazać przydatny po włożeniu urządzenia do gogli VR, gdzie ważne jest jak największe zagęszczenie pikseli.Sony Xperia XZ ProO wydajność flagowca Sony ma zadbać najnowszy układ Snapdragon 845, którego zobaczymy w większości tegorocznych flagowców. W duecie z nim występować będzie 6 GB pamięci RAM. Użytkownik na dane otrzyma nawet 128 GB przestrzeni, którą będzie mógł zwiększyć za pomocą karty micro SD.Sony Xperia XZ ProAtutem smartfona ma być jego podwójny aparat główny, który ponoć pozwoli Sony wrócić do czołówki producentów aparatów o sporym potencjale fotograficznym. Według pogłosek urządzenie otrzyma sensory o rozdzielczości 12 i 18 Mpix. Niestety, nie wiemy nic na temat ich szczegółowej specyfikacji oraz zastosowanej optyki.
Zamknięty w wodoodpornej obudowie (certyfikat IP68) smartfon zasilany będzie przez baterię o pojemności 3420 mAh i pracował pod kontrolą Androida 8.0 lub 8.1.  Wymiary urządzenia to 144x74x8 mm a waga – 182 gramy.