Sony ma w planach własne programy telewizyjne

Komiks „Powers” opowiada historię pary detektywów z Chicago, którzy zajmują się tropieniem przestępców, posiadających nadnaturalne zdolności. Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis, natomiast ilustracji Michael Avon Oeming.

Za produkcję serialu odpowiadają Sony Pictures Television i Circle of Confusion. Nie jest to pierwsza próba przeniesienia komiksu na mały ekran – w 2011 roku powstał pilot serialu dla stacji FX, która ostatecznie zrezygnowała z pomysłu. Teraz „Powers” otrzymał kolejną szansę.

Za scenariusz nowej adaptacji komiksu odpowiada Charlie Huston. Pierwszy sezon ma składać się z około dziesięciu godzinnych odcinków. Autorzy komiksu, Brian Michael Bendis i Michael Avon Oeming, odpowiedzialni są za produkcję. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie serial „Powers” zawita do oferty PSN.

Tymczasem Microsoft nie próżnuje – w produkcji znajduje się serial Halo, w którym palce macza sam Steven Spielberg, a także dokument o zakopaniu kartridży z grą E.T. i piłkarski reality show Every Street United.

Źródło: Polygon