Składany smartfon Huawei istnieje, działa i trafił już do testerów

Huawei jest kolejnym producentem, który zaprezentuje składanego smartfona szybciej, niż firma Samsung. Podczas gdy południowokoreańska firma na swojej konferencji zaprezentowała zaledwie prototyp schowany w obudowie zastępczej, składany Huawei Mate X trafił już w ręce operatorów w Korei Południowej. Jeśli wierzyć tamtejszemu serwisowi ETNews, który w swoich doniesieniach myli się niezmiernie rzadko, od premiery dzieli nas kilka miesięcy. Od zapowiedzi – tygodnie.
Składany Huawei Mate X korzysta z elastycznego ekranu dostarczanego przez BOE, czyli firmę, która tworzyła zakrzywione panele OLED dla Huawei Mate 20 Pro. Urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem po rozłożeniu ma oferować powierzchnię roboczą rzędu 8-cali. Składany smartfon marki Samsung oferować ma mniejsze ekrany o przekątnej odpowiednio 4.6- oraz 7.3-cala.Poniższy render stworzony został przez TechConfigurations na bazie dotychczasowych patentów, jakie na składanego smartfona otrzymała firma Huawei. Na nagraniu widać także fragmenty specyfikacji.

Premiera rozkładanego smartfona Huawei będzie miała miejsce najprawdopodobniej na targach MWC w Barcelonie, już w marcu. Urządzenie zadebiutuje jako jeden z pierwszych sprzętów oferujących obsługę technologii 5G.