Serial Diablo trafi na platformę Netflix. Oficjalne ogłoszenie na BlizzCon

Serial Diablo na platformie Netflix to nie plotka, a informacja w zasadzie pewna. Informacją taką za pośrednictwem Tweetera podzielił się z nami założyciel Boom! Studios, Andrew Cosby (scenarzysta mający w swoim dorobku m.in. niezłego Hellboya). Wpis szybko zniknął nie bez powodu – zarówno Netflix, jak i Blizzard będą chcieli pochwalić się swoim dziełem światu w bardziej odpowiedni sposób. Blizzard zrobi to z pewnością już 2 listopada, kiedy to startuje BlizzCon.
Niestety, wiele wszystko wskazuje na to, że będzie to „tylko” animacja. Serwis Revenge of the Fansdonosił wcześniej, że jest to własnie jedna z niespodzianek, którą zapowiadał jakiś czas temu Blizzard. To wtedy po raz pierwszy mówiono, że za prace nad adaptacją telewizyjną growego uniwersum odpowiadał będzie Andrew Cosby. Teraz, gdy te znalazły potwierdzenie nikt już chyba nie ma wątpliwości, że serial powstaje i emitowany będzie właśnie na Netfliksie.
Community Manager studia Blizzard, Brandy Camel, w udostępnionym na początku sierpnia nagraniu mówiła, że firma szykuje dla graczy coś ekstra. Chodziło o prace nad kilkoma różnymi projektami „z uniwersum Diablo”. Jednym z nich okazała się wersja gry Diablo III przeznaczona na konsole Nintendo SWITCH.

Diablo to gra, która przyczyniła się w znaczącym stopniu do powstania i rozwoju gatunku gier RPG znanych jako hack’n’slashe. Akcja pierwszej części gry toczyła się na powierzchni i w podziemiach miasta Tristram, znajdującego się w Królestwie Khanduras w świecie Sanktuarium. Gracz kontrolował losy samotnego bohatera walczącego, by usunąć ze świata Diablo – Pana Terroru.
Seria gier Diablo to jedna z największych marek w historii gier komputerowych. Stworzenie solidnej adaptacji serialowej z pewnością przysporzyłoby Netfliksowi sporej rzeszy nowych użytkowników platformy.