SanDisk zaprezentowało kartę SD o pojemności 1 TB!

Pisaliśmy już dziś o nowym najszybszym dysku SSD na rynku konsumenckim od Samsunga – teraz przyszła kolej na nową, najpojemniejszą kartę w standardzie SD. Firma SanDisk zaprezentowała właśnie prototyp urządzenia SDXC, oferujący aż 1 TB przestrzeni na dane. Dotychczasowy najpojemniejszy nośnik tego typu został zaprezentowany dwa lata temu i oferował 512 GB pamięci. Przyznacie, że dwa lata oczekiwania w świecie technologii na kolejny przełom to dość sporo i coś po prostu musiało w końcu się zadziać.
Karta SD o pojemności 1 TB nie powstała wyłącznie w celu prężenia muskułów przez SanDiska. Nośnik o tak dużej pojemności został stworzony z myślą o nagraniach 4K i 8K oraz 360-stopniowych filmach, wykorzystywanych później do aplikacji przystosowanych na przykład dla gogli wirtualnej rzeczywistości.
Nie wiem jak Wy, ale ja pamiętam jeszcze karty SD o pojemności 64 MB – ba, sam gdzieś jeszcze taką mam! Urządzenie to oferowało dokładnie 16 384 razy mniej przestrzeni, niż nowe dzieło SanDiska…
Cena nowej karty SanDiska nie jest jeszcze znana. Karta o pojemności 512 GB kosztuje obecnie 1700-1800 złotych, więc możemy spodziewać się kwoty ok. 1,5-1,8 razy wyższej.
 

Źródło: SanDisk