Samsung chce byśmy przez gogle VR opowiadali dzieciom bajki na dobranoc

Samsung testuje nowostworzoną przez siebie i wciąż rozwijaną aplikację o nazwie Bedtime VR Stories. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ma związek z opowiadaniami czytanymi dzieciom na dobranoc. Dzięki goglom VR, rodzic przebywający daleko poza domem, może pełnić rolę narratora wirtualnych bajek, do których dostęp będą miały także dzieci korzystające na przykład z Google Cardboard VR. Zobaczcie jak wygląda spot reklamowy nowego programu.

Nie wiem jak Was, ale mnie technologia VR zaczyna trochę przerażać. No i cała historia jest jakaś taka… smutna.
Samsung zarzeka się, że aplikacja ma pełnić rolę „koła ratunkowego”, gdy rodzic przebywa poza miejscem zamieszkania, a nie zastępować rolę bajek czytanych wspólnie z dzieckiem na dobranoc. Bedtime VR Stories ma także za zadanie rozwijać wyobraźnię najmłodszych poprzez przenoszenie ich do wirtualnych, fantastycznych światów. To tam właśnie towarzyszyć będą im ich rodzice, odczytujący treść opowiadania, z którymi dziecko będzie mogło bez przeszkód się porozumieć.Samsung Bedtime VR StoriesZastanawiacie się zapewne dlaczego rodzic korzysta z gogli Samsung Gear VR, a dziecko ma na oczach bajkową wersję Google Cardboard VR? Cóż, Samsung nie zaleca korzystania ze swojego gadżetu dzieciom poniżej 13 roku życia. Papierowym goglom od Google nie towarzyszą takie ograniczenia.
Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda bajkowy świat z Samsung Bedtime VR Stories, oto gameplay prezentujący zawartość aplikacji.

Źródło: Samsung, YouTube