Ruszyła Akademia Huawei na Politechnice Poznańskej

HAINA jest programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z branży. Certyfikowane kursy będą realizowane w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, utrzymania, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz rozwiąń chmurowych. Zajęcia przeprowadzane będą w labolatorium uczelni, które zostało wyposażone w wysokiej klasy urządzenia Huawei.
HAINA jest jednym z wielu aktywności jakie firma podejmuje w kierunku rozwoju kompetencji cyfrowych młodych ludzi. Uczelnie jak takie Politechnika Poznańska mają ogromny wkład w przygotowanie studentów do podjęcia w przyszłości zawodu w branży ICT. Jesteśmy przekonani, że HAINA pozwoli uczestnikom pogłębić wiedzę praktyczną w zakresie teleinformatyki i jednocześnie zapewni unikalne umiejętności, które ułatwią im start w przyszłej karierze zawodowej – powiedział Robinson Hu, Country Manager Huawei Polska. Akademia Huawei na Politechnice Poznańskej HAINA jest już drugim projektem realizowanym wspólnie z Politechniką Poznańską. W zeszłym roku uczelnia dołączyła do grona partnerów konkursu Huawei „Seeds for the Future”, w ramach którego studenci mieli okazję szkolić się z dziedziny nowych technologii w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.
Uruchomienie HAINA pozwoli studentom Politechniki Poznańskiej na dostęp do nowoczesnych urządzeń i technologii firmy Huawei. Akademia będzie prowadzić szkolenia w ramach sześciu ścieżek szkoleniowych, które obejmują obok klasycznych rozwiązań rutingu i przełączania, rozwiązania dla sieci bezprzewodowych, zagadnienia bezpieczeństwa, uruchomianie środowiska do przetwarzania w chmurze oraz rozwiązania dla centrów danych. W ramach każdej ścieżki uczestnicy szkoleń przygotowują się do certyfikatów zawodowych firmy Huawei, których znaczenie na polskim i międzynarodowym rynku ICT od wielu lat sukcesywnie wzrasta. Akademia Huawei pozwoli zatem naszym studentom na lepsze przygotowanie do wymagań stawianych przez pracodawców. – mówi dr hab. inż. Piotr Zwierzykowski z Katedry Sieci Telekomunikacyjnychi Komputerowych Politechniki Poznańskiej.

Akademia Huawei działa obecnie w 13 krajach, w 140 placówkach, w których przeszkolono ponad 4 tys. studentów i ekspertów z branży. W Polsce pierwsza Akademia Huawei powstała na Politechnice Warszawskiej.
 

Źródło: Huawei