Roboty pomogą nauczycielom w prowadzeniu lekcji

Ile razy na lekcjach usłyszeliście „wyobraźcie sobie…” i ile razy faktycznie potrafiliście mieć przed oczami właśnie to, co nauczyciel miał na myśli? Uczenie się chociażby geometrii, chemii lub fizyki od teraz może być łatwiejsze. RobotsLab chce przyjść z pomocą wszystkim uczniom i wprowadzić roboty naukowe dla nauczycieli, które ułatwią im obrazowanie przerabianych zagadnień. O ile łatwiej będzie zapamiętać jak wygląda chociażby cząsteczka wody, jeśli ją zobaczymy na własne oczy!
The Box – tak właśnie ma się nazywać owe pomocne urządzenie składa się z kilku podzespołów. A.R.DRONE – QUADCOPTER, MOBOT – MOBILE ROBOT, SPHERO – ROBOTIC BALL, ARMBOT – ROBOTIC ARM będą ułatwiały uczniom w lekcjach algebry, geometrii, trygonometrii, fizyki i wielu, wielu innych przedmiotach. Do całego zestawu dołączony jest również specjalny tablet do sterowania poszczególnymi robotami, ale także do wyświetlania filmów i odtwarzania wszelakich nagrań. W tablecie znajdują się również pomoce dla prowadzącego takie jak książka nauczyciela, quizy i testy do wydrukowania.

Idea sama w sobie jest fantastyczna. Duże ułatwienie dla nauczycieli, lepsze zapamiętywanie materiału przez uczniów, ale… jeśli wszystko dostaniemy w gotowej formie, to co stanie się z naszą wyobraźnią? Na razie chyba nie musimy się nawet nad tym zastanawiać, ponieważ cena takiego zestawu wynosi 3 500$ (ok. 10 900 zł) i nie prędko pojawia się one w naszym szkolnictwie.

Źródło: popsci.com