Poręczna kamera Sony z wbudowanym projektorem

Współczesne urządzenia, by nie stać się reliktami przeszłości, muszą łączyć w sobie możliwie najwięcej funkcji, jednocześnie stając się coraz mniejszymi i bardziej poręcznymi. Obydwa te kryteria spełnia nowa kamera firmy Sony. Nie tylko potrafi nagrywać materiały wideo, ale stanowi także przenośny projektor.

Projektor znajduje się w tylnej części otwieranego panelu z ekranem LCD. Wyświetlany jest obraz o maksymalnej przekątnej 60 cali, przy czym rozdzielczość wynosi zaledwie 640 x 360, a jasność jest na poziomie 10 lumenów. Sami widzicie, że model Handycam HDR-PJ50 nie wnosi żadnych niespotykanych rozwiązań, zresztą sam pomysł wmontowania w kamerę projektora nie jest niczym nowym. Niewykluczone jednak, że omawiana kamera stanowić będzie krok milowy w kierunku spopularyzowania mini-projektorów w poręcznych kamerach. By jednak do tego doszło, musi ona być sprzedawana w rozsądnej cenie.

Na razie Sony PJ50 trafiło do sprzedaży na terenie kilku krajów, gdzie sprzedawane jest za równowartość niespełna 3 tys. złotych. Pozostaje mieć nadzieję, że gdy trafi do naszego kraju, cena będzie bardziej zachęcająca.