PocketBook 515 Mini – 5-calowy e-czytnik za małą kasę

Firma PocketBook łamie konwenanse wprowadzając czytnik z nietypowym, mniejszym ekranem. Docelowo model 515 Mini ma służyć osobom, które cenią sobie mobilność oraz nie tolerują marnotrawienia czasu.
Zaczytany zawsze i wszędzie
Długie czekanie w kolejce w banku, korki, podróż komunikacją miejską? Czytnik e-booków 515 Mini zawsze można mieć ze sobą. PocketBook 515 kładzie kres narzekaniu na brak czasu na czytanie, dzięki niewielkim rozmiarom czytnik idealnie nadaje się do noszenia ze sobą cały czas, tak jak w przypadku telefonu komórkowego. Niemniej jednak, w odróżnieniu  od telefonów, PocketBook  jest cieńszy (zaledwie 7,2 mm), natomiast jego ekran  nie zagraża naszym oczom oraz jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Nie zawiedzie nas również bateria – urządzenie na jednym ładowaniu pozwoli przeczytać do kilkunastu książek.
PocketBook Mini, pojemność max
Rozmiar PocketBook’a 515 to zaledwie ćwiartka kartki A4 w związku z czym bez problemu urządzenie zmieści się już w kieszeni spodni. Wyjeżdżając w podróż nie ma potrzeby stawania przed wyborem, którą książkę zabrać i czy w  walizce znajdzie się wystarczająco dużo miejsca. Urządzenie posiada 4 GB wbudowanej pamięci, na której zmieści się nawet do 3000 tysięcy książek. Ponadto, dzięki wydajnemu procesorowi (1 GHz) strony przewraca się niemal z prędkością światła.
Czytnik e-booków PocketBook 515  będzie dostępny w sprzedaży w drugiej połowie sierpnia w cenie ok. 300 zł w internetowym sklepie www.czytio.pl.
Dane techniczne:

  • Ekran: 5-calowy E-Ink Vizplex
  • Obsługiwane formaty: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI) , JPEG, BMP, PNG, TIFF
  • Wymiary: 142,33 х 100,02 х 7,20 mm
  • Waga: 120 g
  • Funkcje dodatkowe: Księgarnia, Przeglądarka, Kalkulator, Kalendarz oraz zegar, Szachy, Słowniki, Klondike, Zdjęcia, RSS, Wąż, Sudoku

źródło: inf. prasowe