Phablet Nokia Lumia 825: garść nowych plotek

Nokia Lumia 825 ma zostać wyposażona w 5,2-calowy ekran dotykowy, co oznacza, że będzie o pół cala większa niż zaprezentowana ostatnio Lumia 625, a co za tym idzie, będzie także największym do tej pory wyprodukowanym przez fińskiego producenta smartfonem.

Mimo że pierwszy phablet Nokii ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8 z aktualizacją GDR3, oferującą wsparcie dla rozdzielczości Full HD, to jego ekran pracować ma w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Sercem Lumii 825 ma zostać czterordzenowy procesor Snapdragon 400 wspierany przez układ graficzny Adreno 305. Poza tym słuchawka ma posiadać funkcję dual SIM i oferować wsparcie dla łączności NFC. Na chwilę obecną to wszystko, co wiadomo na temat specyfikacji telefonu.

Drugi phablet Nokii (Lumia 1025?) ma zostać wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej wynoszącej 5,5-6 cala. Sercem urządzenia miałby być bardzo popularny ostatnimi czasy czterordzeniowy układ Snapdragon 800.

Na razie nie wiadomo, kiedy oba phablety miałyby trafić do sprzedaży. Mówi się, że pierwszy mógłby zadebiutować już na przełomie września i października, natomiast drugi dopiero na początku przyszłego roku. Stuprocentową pewność zyskamy dopiero wtedy, kiedy Nokia zdecyduje się oficjalnie zaprezentować urządzenia.

Źródło: VR-Zone