Oto, jak powstały efekty wizualne dla filmu Logan: Wolverine

Studio Rising Sun Pictures, stojące za efektami wizualnymi, które pojawiły się w filmie Logan: Wolverine, opublikowało krótkie wideo, które zabiera nas za kulisy prac nad tym świetnie przyjętym przez krytyków oraz widzów obrazem z uniwersum X-Men. Zgodnie z opisem materiału, studio zajęło się ponad 230 zdjęciami, które znalazły się w filmie – zdjęciami, które były bardzo… krwawe.
Osoby, które jeszcze filmu nie oglądały, ostrzegamy przed spojlerami.
Wideo rozpoczyna się sceną z limuzyną, w której Logan odrywa ramię mężczyzny przy użyciu swoich pazurów. Okazuje się, że ten moment został całkowicie wygenerowany cyfrowo. Cóż, nieco surrealistyczne jest to, że program komputerowy stworzył każdą połamaną kość czy wypchniętą kulę.
Co więcej, przed obejrzeniem wideo właściwie ciężko jest stwierdzić, co z tego co widzimy jest prawdziwe, a co nie. Świadczy to o tym, jak daleko zaszliśmy w dziedzinie technologii grafiki komputerowej.
Omawiane wideo znajdziecie poniżej. Ponownie ostrzegamy przed spojlerami. Miłego oglądania!

Logan: Wolverine miał swoją premierę w Polsce 3 marca 2017 roku. Do tej pory film zdołał zgarnąć nagrodę MTV – Złoty Popcorn w kategorii Najlepszy Duet za występ Hugh Jackmana oraz Dafne Keen, a także nominacje w dwóch innych kategoriach – Najlepszy Film oraz Najlepszy Aktor.

Źródło: YouTube