Odświeżone laptopy Sony Vaio z serii S już w sprzedaży

W sierpniu bieżącego roku firma Sony zapowiedziała, że ma zamiar wprowadzić do sprzedaży odświeżoną wersję laptopów VAIO z serii S, które tworzone są z myślą o osobach wykorzystujących swoje przenośne komputery osobiste jako centra multimedialne.
Laptopy Sony VAIO SE zostały wyposażone w podświetlone diodami LED, 15,5-calowe wyświetlacze LCD działające w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. W zależności od preferencji użytkownika sercem urządzenia będzie procesor Intel Core i5-2430M lub i7-2640M. Oba z funkcją TurboBoost. Wewnątrz zmieścimy maksymalnie dwa dyski HDD o pojemności 1 TB lub dwa 512-gigabajtowe dyski SSD oraz do 8 GB RAM-u. Za grafikę będzie odpowiadał dedykowany układ Radeon HD 6470M lub HD 6630M. Oczywiście będziemy mogli wybrać czy wolimy wersję wyposażoną w nagrywarkę DVD, czy napęd Blue-ray.
Dzięki technologii WiDi 2.1 (Wireless Display) będziemy mogli odtwarzać filmy i zdjęcia z naszego laptopa na telewizorze bez konieczności walki z plątaniną kabli, co zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania. Komputery będą oczywiście wyposażone w moduły Bluetooth i WiFi, które umożliwią połączenie z internetem i innymi urządzeniami, oraz kamerę HD.
Cena wyjściowa laptopów Sony VAIO SE to 999 USD (3000 zł).

Źródła: tcmagazine, ubergizmo