Nowy sensor Sony IMX318 dla aparatów w smartfonach. Będzie się działo!

Nowy sensor optyczny Sony o nazwie Exmor RS IMX318 ma wprowadzić nową jakość do fotografii mobilnej. 22,5-megapikselowa matryca będzie przewyższała swoimi parametrami obecnie stosowane we flagowych modelach IMX230 i IMX240 w zasadzie pod każdym względem.
Exmor RS IMX318 o sensor CMOS o rozmiarze 1/2.6-cala o rozdzielczości 22,5 megapikseli. Sony obiecuje, że przy nieco mniejszej wysokości od poprzednika oferował będzie dużo lepszą jakość zdjęć. Pozwoli to wykorzystywać go w najcieńszych smartfonach dostępnych na rynku bez ryzyka jego wystawania poza krawędź obudowy, przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikowi sporego potencjału fotograficznego.Sony Exmor RS IMX318Sensor IMX318 oferował będzie hybrydowy autofokus, który łączył będzie w sobie najpopularniejsze technologie oparte na detekcji fazy oraz kontrastu. Dzięki temu możliwe stanie się przechwytywanie ostrych zdjęć obiektów znajdujących się w ruchu, nie tylko w najlepszych możliwych warunkach oświetleniowych. Co interesujące, hybrydowy system autofokus wbudowany będzie w sensor. Producent zapewnia, że aparat będzie ostrzył w 0,03 sekundy przy bardzo dobrych warunkach oświetleniowych oraz w czasie 0,017 sekundy podczas nagrywania materiałów wideo w 60 klatkach na sekundę.

To nie koniec zalet nowości od Sony. Procesor obrazu IMX318 posiada 3-osiowy system elektronicznej stabilizacji obrazu, który jest w stanie redukować ewentualne zniekształcenia w nagraniach wywoływane przez obiektyw. Tak wydajny procesor obrazu o tak wielu możliwościach w znaczący sposób odciąża główny procesor smartfona, który do tej pory brał na siebie wiele z powyższych obliczeń.

Sony zapowiedziało, że sensor IMX318 zostanie zaprezentowany w maju i będzie wykorzystywany w smartfonach jeszcze w bieżącym roku. Nie możemy się doczekać możliwości fotograficznych nowego Sony Xperia Z6.

Źródło: Sony, YouTube