Nowy Baldur’s Gate w produkcji?

Starsze pokolenie graczy na pewno pamięta sagę Baldur’s Gate – zapisała się ona złotymi zgłoskami w historii komputerowych gier RPG, a także na zawsze zmieniła ich świat. Wydawać by się mogło, że tak popularna seria doczeka się wielu kontynuacji, jednak wbrew wszelkim oczekiwaniom stworzono jedynie dwie części oraz dwa dodatki. Okazuje się, że już wkrótce stan ten może ulec zmianie… .
Po wejściu naoficjalną stronę gry, oczom naszym ukazuje się logo gry oraz doskonale znane fanom serii słowa: „Pan Mordu zginie, ale przed śmiercią spłodzi legion śmiertelnych potomków. A ślady ich przejścia znaczyć będzie Chaos…”. W tle natomiast leci charakterystyczny motyw muzyczny.
Początkowo wydawało się, że zmiana na stronie ma związek z premierą Kompletnej Edycji gry, która już wkrótce zawita na Steama. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego, a szczegóły poznamy już wkrótce. Miejmy zatem nadzieję, że chodzi o kolejną odsłonę Baldur’s Gate.
Biorąc pod uwagę ogromny sukces pierwszego Dragon Age’a nie byłby to tak zaskakujący krok – marka jest znana i na pewno odniesie komercyjny sukces. Po drugie, zapełni pewną niszę na rynku komputerowych gier RPG. Czekamy na dalsze informacje!

Źródło: Kotaku