Nexus 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Nowe produkty z serii Nexus do sklepu Google trafiły trafiły zaledwie kilka dni temu. Popularność urządzeń okazała się jednak tak wielka, że sprzęt został wyprzedany… prawie natychmiast. Jak donoszą zagraniczny serwisy, gigant z Mountain View i LG nie wyrabiają z dostarczaniem smartfona – Nexusa 4 – na rynek w takim stopniu, że klienci, którym udało złożyć się złożyć zamówienie, na dostawę poczekają nawet… trzy tygodnie. Cóż, bez wątpienia szykuje się sprzedażowy hit.
LG Nexus 4 w sklepie Google pojawił się we wtorek i wyprzedany został niemal natychmiast. Według zamieszczonych w sieci informacji, smartfon ze sklepowych półek zniknął w czasie… 30 minut. Niestety, Google nie przewidziało chyba tak wielkiego zainteresowani urządzeniem i nawet Ci, którym zamówienie udało się złożyć, na nową słuchawkę poczekają do 3 tygodni. Oczywiście, sytuacja nie dotyczy wszystkich nabywców, jednak sporo kupujących będzie musiało wykazać się niezłą cierpliwością.

Za sukcesem Nexusa 4 niewątpliwie stoi imponująca specyfikacja techniczna (4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro, Adreno 320, 2 GB RAM-u) w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną (299 dolarów za wersją 8 GB, 349 za 16 GB). Nie obyło się wprawdzie bez kilku potknięć (brak czytnika kart microSD), jednak sprzęt w ogólnym rozrachunku i tak wypada świetnie.

Źródło: phonearena,