New Balance prezentuje swoje pierwsze buty wydrukowane w 3D

Drukowanie w 3D pozwala na tworzenie przedmiotów powiązanych z wieloma dziedzinami życia – od samochodów, przez kości, aż do żywności. Nie dziwota więc, że wkrótce na rynku pojawią się opracowane za sprawą tej technologii buty. Jako pierwszy, projekt takiego obuwia ujawnił Adidas, a teraz w jego ślady podąża New Balance.
Projekt butów do biegania, którym do tej pory nie nadano nazwy został opracowany we współpracy z firmą 3D Systems. Modele wykonano z termoplastycznego poliuretanu o nazwie DuraForm Flex opracowanego przez naukowców pracujących dla 3D Systems. New Balance chwali się, że dzięki drukowi 3D, uzyskano równowagę elastyczności, siły, masy i wytrzymałości.
New BalanceOpracowanie takiego obuwia wymagało połączonego wysiłku ekspertów z dziedziny sportu, biomechaniki, inżynierii tworzyw sztucznych, projektowania generatywnego i nie tylko.

New Balance zapowiada, że w kwietniu 2016 roku obuwie pojawi się w Bostonie, a w przyszłości – w wybranych salonach firmy na całym świecie. Ich egzemplarze będą prezentowane na wystawie oraz noszone przez pracowników stoiska 3D systems podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, które odbędzie się w styczniu 2016 roku. Niestety, obecnie nie wiadomo, ile taki produkt będzie kosztować i czy w ogóle pojawi się w Polsce. Miejmy jednak nadzieję, że nie zostaniemy pominięci.

Źródło:New Balance