Najlepsze gry na Androida (1)
1 – Benji Bananas
Prosta zręcznościowa gierka Benji Bananas to prawdziwy zabijacz czasu. Nic dziwnego, że w tak szybkim czasie znalazła się w czołówce najwyżej ocenianych i najczęściej pobieranych gier w Google Play. W grze kierujemy poczynaniami małpki przeskakującej pomiędzy kolejnymi lianami i zbierającej wszechobecne banany. Nie mogło zabraknąć opcji ulepszania zdolności stworzenia, rzecz jasna za bananową walutę.
2 – Hungry Shark EvolutionKtóż z nas nie chciał kiedyś zostać rekinem i pożerać surferów? Każdy o tym marzył, nie oszukujmy się. Hungry Shark jest grą pozwalającą zrealizować te pragnienia. Grający wciela się w rolę rekina szamiącego wszystko, co znajdzie się na jego drodze. Nurków, żółwie, łodzie podwodne i inne wytwory wyobraźni twórców aplikacji. Wszystko to zaserwowano w niezłej, trójwymiarowej grafice. Smacznego.
3 – VectorNie rozminę się z prawdą pisząc, że Vector jest dwuwymiarową grą, inspirowaną trójwymiarową produkcją Mirror’s Edge. Jej akcja rozgrywa się w totalitarnym świecie, gdzie jedynie parkour daje namiastkę wolności. Kierujemy poczynaniami głównego bohatera, który biegnąc, skacząc i wspinając się po ścianach, ucieka przed drepczącymi mu po piętach organami ścigania.
4 – Castle DefenseDarmowa gra typu tower defense, w której mikropłatności po pewnym czasie stają się niemal nieuniknione… Klasyka w dobrym wydaniu. Prócz stawiania wież, gracze mają możliwość rzucania czarów. Cztery podstawowe wieże ulepszać można nie tylko w trakcie rozgrywki, na mapie, ale także po każdej zakończonej bitwie (za zdobyte kryształy). Przyjemna dla oka grafika oraz ponad sto wymagających poziomów.
5 – Icy Tower 2
40 milionów graczy na świecie nie może (?) się mylić. Tyle wynosi łączna liczba pobrań gier Icy Tower na różne platformy. Idea jest banalna – skaczemy w górę po kolejnych piętrach wieży. Nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać – im bliżej szczytu, tym platformy stają są coraz mniejsze, a spaść z nich łatwo. Dodatkowo goni nas czas, w postaci przesuwającego się szybko ekranu.
6 – Temple Run 2
Uwierzycie, że pierwszą odsłonę Temple Run pobrano ponad 170 milionów razy? Ta liczba robi wrażenie. Producent wydał więc kontynuację hitu. Receptą na sukces części drugiej miała być kosmetycznie poprawiona grafika, nowe poziomy i większa liczba tego, co gracze lubią najbardziej – osiągnięć i ulepszeń. Rewolucji nie ma, ale możemy grać w kolejną ciekawą grę.
7 – Skater BoyIntuicyjna obsługa i kreskówkowa grafika mają zachęcać miliony osób na całym świecie do postawienia wirtualnych stóp na wirtualnej desce. Na wszystkich, którzy ulegną pokusie czeka 90 zróżnicowanych poziomów. Poczuj się jak Tony Hawk. Ollie, nose slide, tail slide i inne takie. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Niewtajemniczeni się przekonają.
8 – Ice Cream Jump
Istnieją gry, które uruchamiam z pewną dozą niepokoju. Niepokoju związanego ze stanem, w jakim znajdowali się ich twórcy, w chwili, w której postanowili wykreować głównego bohatera i fabułę. Jedną z takich gier jest Ice Cream Jump. Gra, pozwalająca przejąć kontrolę nad lodem skaczącym po platformach w stronę nieba. Borze (woł.[bór]!), w co ja gram, o czym ja piszę…Hop, hop…Hop.
9 -The SandboxGry poruszające tematykę tworzenia, niszczenia i wcielania się w rolę boga wirtualnych światów zawsze cieszyły się popularnością. Populous, Black & White, Minecraft – wszystkie one zyskały spore rzesze fanów. The Sandbox to mobilna gra pozwalająca na stworzenie czegoś na wzór prostego ekosystemu. 71 wyzwań oraz tryb swobodnego tworzenia. Spróbujcie i podzielcie się swoją opinią.
#break#
10 – 100 Doors of Revenge
Oto sytuacja, w której sequel powiela część tytułu prequela, wprowadzając w błąd. 100 Doors of Revenge to „tylko” 79 drzwi do otwarcia. Jak to bywa w przygodówkach, jest tylko jedna słuszna droga na wyjście z opresji i nieraz trzeba się porządnie nagłowić, aby ją odnaleźć. Wyzwanie na długie godziny.
11 – Ninja ChickenMieliśmy już loda skaczącego po platformach, teraz przyszła kolej na kurczaka, który z uporem maniaka twierdzi, że jest ninja… Kurak biegnie na oślep w prawo, a my dwoimy się i troimy, aby drób unikał przeszkód za pomocą radosnych podskoków i ślizgów. Grafika cukierkowa, grywalność ogromna. Co tu dużo mówić? Polecamy, pobierajcie!
12 – Air PatriotsGra typu tower defense bez wież. Jak to możliwe? Tutaj funkcję obronną pełnią samoloty, które za pomocą gestów naprowadzamy na kolejne konwoje pojazdów. Pomysł ciekawy. Ulepszenia – są, przyjemna dla oka grafika – jest, grywalność na wysokim poziome – kwestia gustu. Na pewno jest to coś w miarę świeżego i przyciągającego do smartfona lub tabletu na długi czas.
13 – Virtual Table Tennis 3DBrakuje gier sportowych, które umożliwiają rozegranie partyjki w tenisa stołowego. Na bezrybiu i rak ryba, a więc proponujemy Wam Virtual Table Tennis 3D. Zostań Lucjanem Błaszczykiem i Tomaszem Krzeszewskim wirtualnego stołu. Brakuje możliwości gry z innymi ludźmi. Przeciwnika komputerowego na wyższych poziomach trudności można ograć jedynie jednym sposobem. Mogło być lepiej.
14 – My Little PonyYou can run but you can’t hide! Wiem, że gdzieś tam jesteście, Wy, podstarzali fani kolorowych kucyków. Gra od Gameloftu pozwala odbudować Ponyville, grając przy tym w serię niezbyt skomplikowanych mini gier. Dla tych bardziej skrzyw… ekhm, zapalonych fanów gry, oddano możliwość kupowania przedmiotów za prawdziwe pieniądze. Ja już wziąłem kredyt, a Wy?
15 – 100 Krypty
Tytuł aplikacji 100 Crypts przetłumaczono równie nieudolnie, co cały jej opis. Gra jest drugą częścią 100 Gates i podobnie jak jedna z poprzednio opisanych przez nas apek, rozgrywka polega tu na rozwiązywaniu zagadek logicznych i otwieraniu kolejnych wrót. Niektóre poziomy doprowadzają do frustracji. Tylko dla wytrwałych. 🙂
16 – Gold Miner LiveBardzo ciężko jest zaserwować niestrawną grę bazującą na sprawdzonym już wielokrotnie pomyśle. Celem rozgrywki w Gold Miner jest wydobycie spod powierzchni ziemi dóbr o określonej wartości, w przeciągu mocno ograniczonego czasu. Darmowa gra jest stale aktualizowana i dostosowywana do coraz większej ilości smartfonów (także tych najstarszych).
17 – The Sims FreePlayPremiera Sim City wzbudziła nie lada kontrowersje w środowisku graczy. Konieczność utrzymywania stałego połączenia z siecią jest szeroko potępiana. The Sims FreePlay również wymaga takiej łączności. Popularne „Simsy” są jednak grą darmową. Paczka waży 600 MB, ale miłośnicy serii na pewno nie pożałują faktu pobrania. Cała reszta będzie zapewne ziewać po kilkudziesięciu minutach zabawy.
#break#
18 – Reckless Moto
Zręcznościowe wyścigi Reckless Moto to jedna z ciekawszych nowości w Google Play. Sterowanie każdym z trzech pojazdów odbywa się poprzez przechylanie ekranu telefonu oraz jego dotykanie. Celem gry jest omijanie przeszkód, zbieranie kolejnych monet, śrubowanie jak najwyższego wyniku i kolekcjonowanie osiągnięć.
19 – Łamigłówki z zapałkami
Oto gra, którą z powodzeniem przenieść można do rzeczywistości i swoją wiedzą zaimponować znajomym na imprezie (niekoniecznie zjeździe geeków). Rozwiązywanie łamigłówek z zapałkami w roli głównej nie jednemu wskoczy na ambicję na tyle skutecznie, żeby spędził z pojedynczą zagadką cały wieczór. Zadań jest łącznie 20.
20 – Shift It
Jeżeli lubicie wyzwania pokroju kostki rubika to Shift It jest grą stworzoną dla Was. Jej celem jest ułożenie kolorowych elementów w taki sposób, aby były pogrupowane według swojej barwy. Shift It to ponad 300 poziomów, które zaliczyć można na wiele sposobów.
21 – Happy Fall
Komuś z Was nie odpowiada postać loda skaczącego po platformach, o której pisałem nieco wcześniej? Jeśli jesteście dostatecznie alternatywni to zachwyci Was pudding, który skacze w dół kolejnych platform… Gra Happy Fall jest kontynuacją popularnego Happy Jump. Tym razem producent przygotował większą ilość osiągnięć i ulepszaczy.
22 – ArkaBall free
Przypuszczam, że nawet w czasach kiedy Crysis będzie miał swoją dwudziestą piątą odsłonę, nadal będziemy grać w różnorakie klony Arkanoida. ArkaBall Free jest jedną z darmowych jego mutacji. Znajdziecie w niej wszystko co najlepsze i charakterystyczne w takich grach – różnokolorowe klocki do zniszczenia, około 25 ulepszeń oraz tonę poziomów (198).
23 – Shoot Bubble Deluxe
Pozostając przy sprawdzonych pomysłach, przedstawiamy Shoot Bubble Deluxe. Konwencja jest stara jak świat. Za pomocą wyrzutni kolorowych kulek staramy się ułożyć łańcuchy złożone z trzech lub większej ilości obiektów o tej samej barwie. Pierwsze sto poziomów (z łącznej ich liczby trzystu) to poziomy żywcem wzięte z gry Frozen Bubble. Kolejnych dwieście jest generowanych losowo.
24 – Rope EscapeLiany w naszym zestawieniu pojawiły się przy okazji gry Benji Bananas. Zasady gry są bardzo zbliżone. Postać której poczynaniami kierujemy zostaje wystrzelona z katapulty „w prawo” i ma za zadanie dostać się jak najdalej. Pomóc w tym mają różne obiekty spotykane po drodze. Każdy z Was grał już chyba w grę tego typu, więc tłumaczenie zasad jest zbędne. Ta jest jedną z najlepszych w Google Play.
25 – Zombie Smasher
Zestawienie „Najlepsze gry na Androida, część 1” wieńczy Zombie Smasher. Za pomocą dotyku palców oraz kilku gadżetów należy zatrzymać napierającą w stronę dolnej krawędzi ekranu hordę zombie. Zadanie utrudnia fakt, że pośród nieumarłych plątają się sporadycznie nieogarnięte dzieciaki. Oprócz kampanii, na którą składa się 60 misji, możemy zagrać też w trybach Survival Mode oraz Time Mode.