Najlepsze gry i aplikacje na iOS – czerwiec 2015

HBO GO

Aplikacja HBO jest częścią programu HBO GO, dzięki któremu możemy oglądać wszystkie filmy i seriale produkcji HBO, a także większość filmów innych wydawców, które były niedawno emitowane na kanałach telewizyjnych HBO czy Cinemax. Będzie to świetny wybór dla osób, które przegapiły film emitowany na jednym z tych kanałów – w HBO GO treści możemy oglądać kiedy chcemy.Niestety usługa dostępna jest tylko jako część oferty jednego z dystrybutorów telewizji satelitarnej czy kablowej. Nie ma na razie możliwości osobnego zakupu samej usługi HBO GO.

Sama aplikacja jest bardzo dobrze wykonana, a system synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami jest świetny. Aplikacja zapamięta, a którym momencie zakończyliśmy oglądanie filmu na komputerze, by łatwo było nam kontynuować oglądanie na przykład na tablecie. Niestety zbiera ona bardzo słabe recenzje w Appstore z powodu sporadycznie pojawiających się błędów. Minusem jest także konieczność logowania się za każdym razem, kiedy wchodzimy do aplikacji – system zapamiętywania haseł nie istnieje.Mapy HERE

Nawigacja Nokii dopiero niedawno zagościła na urządzeniach z iOS i nie jest obecnie dostępna na iPada. Pomimo tego, jest ona bardzo mocną konkurencją map Apple czy Google Maps. Szczególnie dobrze sprawdzi się ona w sytuacji, kiedy chcemy trafić w inne miejsce podróżując pieszo. W takiej sytuacji możemy być prawie pewni, że mapy HERE bez problemu zaprowadzą nas we wskazaną lokalizację. Dodatkowym plusem HERE jest możliwość używania map nawet w trybie offline. Oferują one także prowadzenie do celu za pomocą komunikacji publicznej, jednak z tego co zdążyliśmy zauważyć – opcja ta nie działa najlepiej w Polsce.

1Password

Dzięki aplikacji 1Password już nigdy nie zapomnimy loginu i hasła do nawet tych najrzadziej używanych przez nas kont. Co prawda sama idea stworzenia aplikacji zapamiętującej wszystkie nasze hasła nie jest nowa, ale 1Password wydaje się najlepiej sprawdzać w tej roli.Aplikacja posiada specjalne rodzaje wprowadzanych do niej kont, dzięki czemu dostępne będą różne pola, takie jak na przykład numer konta – w razie, gdybyśmy go zapomnieli (w końcu do aż 26 cyferek!). Aplikacje posiada także swoją wersje na najnowszy produkt Apple – zegarek Watch, dzięki czemu dostęp do haseł jest jeszcze szybszy. Jedyne hasło, jakie będziemy musieli zapamiętać, to te, które pozwoli nam uzyskać dostęp do samej aplikacji.

Photo Sphere Camera

Aplikacja Google przenosi do systemu iOS jedną z ciekawszych rzeczy, którą posiadają urządzenia z Androidem na pokładzie. Chodzi o możliwość wykonywania zdjęć w zakresie 360 stopni.Funkcję tą znajdziemy w wielu urządzeniach HTC, LG czy Samsunga, jednak próżno szukać jej w iPhone czy iPadzie. Aplikacja ta pozwoli nam na dokładne przypomnienie sobie, jak wyglądało miejsce, w którym się znajdowaliśmy. Zdjęcia wykonane przez aparat zostaną dokładnie połączone, a dzięki naszemu urządzeniu będziemy mogli wirtualnie przemieszczać się po miejscu, które widzieliśmy w przeszłości.

Dodatkowo, będziemy mogli udostępnić nasze zdjęcia do Google Maps, tak, aby każdy użytkownik mógł zobaczyć magię danego miejsca. Aplikacja oferuje także możliwość podziwiania zdjęć wykonanych przez inne osoby z podana ich dokładną lokalizacją. Będziemy mogli dzięki temu łatwo wybrać na przykład nasz cel na najbliższe wakacje.

Shazam

Zapewne większość z Was już nieraz słyszała o tej aplikacji, ale dla tych, którzy widzą ją pierwszy raz na oczy może być ona prawdziwym objawieniem. Zapewnie nieraz zdarzyła się Wam sytuacja, w której po głowie chodziła Wam piosenka, ale nie znaliście jej tytułu. Często taka sytuacja kończyła się tak, że po prostu zapominaliśmy o niej. Ale może się to zmienić. Tutaj pojawia się Shazam.Program jest w stanie dopasować informacje o piosence na podstawie naszego nucenia czy śpiewania. Sprawdzi się także w sytuacji, kiedy przyłożymy telefon do głośnika radia – wtedy rozpoznanie piosenki przyjdzie mu jeszcze łatwiej.

Oczywiście wiele piosenek ma całkiem podobne brzmienie, dlatego program często proponuje parę wyników. Aby sprawdzić, która z nich jest tą prawidłową, będziemy mogli bezpośrednio z poziomu programu posłuchać jej, znaleźć jej tekst czy zobaczyć teledysk.

W Appstore znajdziemy dwie wersje programu – darmową i płatną, która posiada parę dodatkowych funkcji.

Authentic Weather

Authentic Weather to aplikacja, która dobitnie powie Wam, jaka pogoda panuje za oknem, a także jakieś możemy spodziewać się w najbliższym czasie. W zestawieniu pojawia się ona nie ze względu na żadne szczególe możliwości, a właśnie sposób przedstawienia informacji.Prognoza pogody jest przedstawiana za pomocą tekstu na tle ilustrującym pogodę. Cała uwaga powinna zostać skupiona jednak tych paru wyrazach pojawiających się na ekranie. W większości przypadków jeden z nich jest… dość szczególny. Pod jakim względem? Zobaczcie sami 🙂 Niestety aplikacja ciągle działa tylko w języku angielskim.

MyScript Calculator

MyScript to na pozór zwykły kalkulator, jakich sporo w Appstore. Ta aplikacja wyróżnia się jednak jedną swoją bardzo pomysłową funkcją – rozpoznawaniem ręcznego pisma.Problemem wielu kalkulatorów jest trudność wprowadzenia danego wyrażenia do urządzenia. Twórcy MyScript postanowili go obejść za pomocą możliwości wręcz ręcznego zapisania wyrażenia na ekranie urządzenia.  Program bez trudu w większości wypadków rozpoznaje nawet bardziej skomplikowane zagadnienia, a równie łatwo i szybko radzi sobie z ich obliczaniem.  Aplikacja jest całkowicie darmowa, co jeszcze bardziej zachęca do wypróbowania jej, i ewentualnego zastąpienia nią standardowego kalkulatora Apple.

Scanbot

Jest to kolejna aplikacja, która tak samo jak poprzednie, posiada wiele konkurentów w Appstore. Scanbot służy do skanowania zdjęć i zapisywania ich w plikach .jpg lub .pdf. A trzeba przyznać, ze potrafi to robić równie dobrze jak normalne skanery.Scanbot wyróżnia się przede wszystkim bardzo duża rozdzielczością zapisywanych skanów, bo wynoszącą aż 200 dpi. Do tego oferuje ona możliwość synchronizacji z wieloma usługami zapisu plików w chmurze, a także skanowanie kodów QR.

Płatna wersja PRO oferuje jeszcze więcej bardzo przydatnych funkcji. Jest to miedzy innymi rozpoznawanie tekstu ze zdjęć, dzięki czemu możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu w kryzysowych sytuacjach. Oprócz tego każdy plik będzie można zabezpieczyć swoim odciskiem palca czy zwykłem hasłem. Mówić w skrócie – Scanbot to aplikacja, w której wszystko mamy pod ręką.

Vert

Vert to aplikacja przez wielu uważana za najlepszą w swojej dziedzinie. Program ten służy do przeliczania jednostek i walut. Posiada przy tym najprawdopodobniej największą bazę jednostek, które są podane w bardzo elegancki, jaki przejrzysty sposób.Vert jest w stanie przeliczyć ponad 1000 różnych jednostek, a także 164 waluty, których kurs jest na bieżąco aktualizowany. Dodatkowo oferuje możliwość konwersji rozmiarów ubrań czy butów stosowanych w różnych regionach świata.

Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę z aplikacją, będziemy mogli dostosować ją specjalnie pod nasze wymagania dodając na przykład najczęściej używane przez nas jednostki.

Niestety aplikacja jest płatna i kosztuje 2,99 euro. Jest jednak naprawdę warta swojej ceny. Ciągle nie posiada ona także polskiego języka, choć sądząc po ilości innych dostępnych języków, niedługo się to zmieni.

Duet Display

Aplikacja ta sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają także inne produkty Apple, takie jak na przykład MacBook. Duet Display pozwala na to, aby używać naszego iPhone’a lub iPada jako drugi wyświetlacz. Jedyna rzecz, jaka jest potrzebna to kabel ze złączem Lightning.Jest to pierwsza tego typu aplikacja w Appstore, która pozwala osiągnąć wspaniałe wyniki z praktycznie zerowym opóźnieniem na drugim ekranie. Dzięki temu, nie będziemy musieli kupować kolejnego monitora, a wystarczy tylko nasz tablet czy telefon, żeby uzyskać jeszcze trochę więcej miejsca do wydajnej pracy. Sporym minusem jest jednak cena aplikacji – wynosi ona aż 15,99 euro. Jest to jednak niewielki koszt w sytuacji, kiedy pojedyncza aplikacja może znacznie przyspieszyć naszą pracę.

Does not Commute

Gra Does not Commute pochodzi od twórców jednego z hitów ostatnich miesięcy – Smash Hit. Tym razem zespół deweloperów serwuje nam piękną grę, która będzie mogła przyprawić nas o ból głowy, za sprawą… nas samych! W czasie rozgrywki będziemy musieli przeprowadzić pojazd z jednego miejsca mapy na drugie. Brzmi prosto? No tak. Ale do czasu. Po każdym doprowadzonym do celu pojeździe, stajemy się kierowca kolejnego, który na swojej drodze będzie napotykał… pojazdy poprzednio przez nas prowadzone. Warto wiec zapamiętać trasę, jaką obraliśmy dla poprzedniego samochodu czy motocykla.

Gra jest darmowa, dostępna na iPhone, jak i iPada. Szczerze polecamy wypróbowanie tej jednej z najlepiej oświetlonych gier w Appstore.

Powder

Powder to bardzo prosta, ładna i przyjemna gra, która doskonale sprawdzi się w czasie krótkich przerw. W czasie rozgrywki wcielamy się w narciarza, a naszym celem jest zjechanie jak najdalej w dół stoku. Na naszej drodze będą stawały drzewa i kamienie.Gra posiada bardzo realistyczną fizykę, co da się odczuć już podczas pierwszego zjazdu. Możemy obrać wiele taktyk zjeżdżania – od tych najwolniejszych po te ekstremalnie szybkie i niebezpieczne. Dla tych jednak, którzy postanowiliby pobijać rekordy zjeżdżając z bardzo mała prędkością dzięki pokonywaniu szerokich łuków, twórcy zastosowali ograniczenie. Jeśli nasza prędkość będzie zbyt mała, dosięgnie nas „granica”, a gra się niestety zakończy.

Powder jest dostępny w Appstore całkowicie za darmo. Koniecznie wypróbujcie grę już dzisiaj. Aha, uważajcie na ofertę zamiany sześcianu (to właśnie sześcian imituje narciarza) na niedźwiedzia, która często będzie się pojawiała na ekranie. Taka przyjemność będzie Was kosztowała 2 euro.

Stickman Soccer 2014

Stickman Soccer to kolejny symulator gry w piłkę nożną, który znajdziemy w sklepie Apple. W zestawieniu nie pojawia się jednak ze względu na swój realizm (bo niestety mało go w tej grze), a właśnie ze względu na bardzo przyjemnie wyglądającą oprawę graficzną i łatwa obsługę sterowania piłkarzami.W przeciwieństwie do wielu innych symulatorów, ten jest bardzo prosty w obsłudze, a właśnie przez swój brak całkowitego realizmu, gra nie będzie irytować niecelnymi podaniami. W większości przypadków, piłka znajdzie swojego odbiorcę.

Te grę także dostaniemy całkowicie za darmo, co z pewnością wpłynęło na ilość graczy, która liczona jest w dziesiątkach milionów.

Toca Nature

Ta gra, a właściwie symulator jest pewnym fenomenem w Appstore. Jest on stworzony z myślą o raczej młodszych użytkownikach, ale nie ukrywam, że sam miałem ogromną frajdę spędzając chwile przy tej grze.W czasie rozgrywki wcielamy się w Boga. Na początku zastajemy praktycznie pustą mapę, na której możemy stworzyć lasy, a także góry i zbiorniki wodne. Wraz z nimi, na naszej mapie pojawiają się różnego rodzaju zwierzęta. Od tego momentu gra staje się już pełnoprawnym symulatorem, a naszym zadaniem jest dbanie o zwierzątka znajdujące się pod naszą opieką. Oczywiście w każdym momencie możemy zmieniać świat, przez co będziemy mogli kontrolować ilość zwierząt na mapie.

Głównym celem będzie dokarmianie zwierząt, poprzez zbieranie owoców, czy łowienie ryb. W tym okresie gra opiera się na takich samych zasadach, jak wiele innych gier z wirtualnymi pupilami. Jest ona jedynie zaserwowana w o wiele bardziej wysublimowany i piękny sposób.

Colin McRae Rally

Tej gry chyba nie trzeba przedstawiać. Myślę, że większość z nas ma za sobą chociaż krótki epizod z legendarną grą Colin McRae Really. Teraz możemy powrócić do starych czasów na urządzeniach z iOS.Gra sprawuje się bardzo dobrze i jest bardzo przyjemna i wygodna w użytkowaniu. Nie powala ona może tak śliczną grafiką, jaką możemy znaleźć w wielu innych grach wyścigowych, ale nie o to tutaj chodzi. Gra jest bardzo dopracowana – właśnie dlatego znalazła się na szczycie list gier wyścigowych w aż 83 krajach.

Niestety nie jest ona dostępna za darmo, ale cena 2,99 euro nie jest bardzo wygórowana za frajdę, jaka może ona nam dostarczyć.

Wyprzedaż

Na sam koniec warto napisać o bardzo ciekawej wyprzedaży, jaką możemy obecnie spotkać w Appstore. W czasie jej trwania będziemy mogli zdobyć takie tytuły jak fenomenalne Monument Valley czy Infinity Blade III w cenie o przynajmniej 50% mniejszej. Dlatego warto wejść do Appstore i przyjże się tej promocji, bo bardzo możliwe, ze znajdziecie coś dla siebie, i to w znacznie niższej cenie!