Najciekawsze samochody koncepcyjne ostatnich lat

Chociaż nie pojawiają się one na targach motoryzacyjnych tak często jak dawniej, producenci samochodów nadal pokazują na nich światu swoje auta koncepcyjne. Dzisiaj postanowiliśmy zebrać dla Was te, które zaprezentowano ostatnimi laty, a które wydają się z nich najciekawsze.


Mercedes-Maybach 6 CabrioletAuta koncepcyjneJeśli myśleliście, że Vision 6 w wersji coupe wygląda świetnie, co powiecie na jego wersję Cabriolet? Mamy tu do czynienia z luksusowym jachtem na kółkach, posiadającym zapierające dech w piersiach wnętrze. Mamy nadzieję, że kiedyś samochód ten pojawi się w ofercie Mercedesa.


Mazda RX-VisionAuta koncepcyjneRX-Vision pokazuje, jak może wyglądać przyszłość aut z silnikiem Wankla. Oby ta wizja została zrealizowana.


Honda Urban EVAuta koncepcyjneMamy dobrą wiadomość dla miłośników elektrycznych aut. Ten samochód być może będzie konkurować z pojazdami Tesli już od 2019 roku. Wtedy ma rozpocząć się jego masowa produkcja.


Toyota S-FRAuta koncepcyjneToyota pokazała to malutkie sportowe coupe kilka lat temu, podczas targów Tokyo Auto Show. Chociaż pojawiały się plotki o tym, kiedy ma rozpocząć się produkcja seryjna auta, ostatnio nie mieliśmy do czynienia z żadnymi oficjalnymi wieściami na jego temat.


Infiniti Q InspirationAuta koncepcyjneNissan pokazał koncepcję Q Inspiration podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Detroit. Nie wiadomo, kiedy pojazd doczeka się premiery.


Nissan IMxAuta koncepcyjneTę koncepcję także po raz pierwszy zobaczyliśmy w tym roku. Jest to SUV oparty o technologię z modelu Leaf, który skrywa pod nadwoziem dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 430 KM.


BMW i Vision DynamicsAuta koncepcyjneTen koncept z 2017 roku to kolejne elektryczne auto w zestawieniu. Model ten ma mieć 600 km zasięgu i wystarczającą moc, aby osiągać prędkość rzędu 200 kilometrów na godzinę, a do pierwszej setki rozpędzać się w 4 sekundy.