Najciekawsze premiery gier – wrzesień 2016

 
 
 
 
1. Kozacy 3 (PC)Kozacy 3Kozacy wracają na pole boju. Zasłużona i obsypana nagrodami strategia czasu rzeczywistego zwiera szyki, by raz jeszcze podbić serca fanów gatunku. Kolejna odsłona cyklu przybliży wydarzenia z XVII i XVIII wieku oraz przedstawi graczom imponujące skalą bitwy, w których w jednym momencie na placu boju ściera się ze sobą nawet 10 tysięcy żołnierzy. Ten remake klasyka z 2000 roku zawiera wszystkie elementy, z których zasłynęła seria, łącząc je z nowoczesną grafiką 3D. Gra dostarczy niezliczonych opcji taktycznych, wśród których znajdziemy nie tylko tworzenie budynków i produkcję z wykorzystaniem surowców, ale także szeroki wybór jednostek i wpływ otoczenia.

Premiera: 20 września


2. The Bunker (PC/XBOX ONE/PS4/iOS/Android)The BunkerNie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam gry, które przypominają interaktywne filmy. I nie, nie mówię tu o sekwencjach QTE w Call of Duty, a grach przygodowych modnych w latach 90. XX wieku, wykonanych w technologii Full Motion Video. The Bunker jest kolejną taką grą, która pojawi się w sprzedaży już 8 września. Gracze mają za zadanie wydostać się z bunkra przeciwatomowego, który znajduje się gdzieś na terenie Wielkiej Brytanii. Nasze decyzje determinowały będą dalszy rozwój… filmu!

Premiera: 8 września


3. Forza Horizon 3 (PC/XBOX ONE)Forza Horizon 3Forza Horizon po raz pierwszy pojawi się w wersji na komputery osobiste i nie będzie posiadała okrojonej względem konsoli Xbox One zawartości, jak miało to miejsce w przypadku Forzy Apex. Na graczy czekają dynamiczne wyścigi ze zręcznościowym modelem jazdy, cała masa zróżnicowanych pojazdów do wyboru (aż 350!) oraz mnóstwo tras na terenie Australii.

Premiera: 27 września


4. The Banner Saga 2 (PC/XBOX ONE/PS4)The Banner Saga 2W kilka miesięcy po światowej premierze gry, ma miejsce polska premiera The Banner Saga 2 – gry RPG stworzonej przez studio Stoic Games. Turowy system walki i charakterystycznie rysowana grafika bardzo przypadła do gustu osobom grającym w pierwszą odsłonę serii – elementy te przeniesiono więc także do kontynuacji. Po raz kolejny stajemy na czele drużyny skandynawskich wojów, którzy toczą boje o przetrwanie w obliczu rychłego końca świata.

Premiera: 16 września


5. ReCore (PC/XBOX ONE)ReCoreReCore to dobrze zapowiadająca się gra przygodowa TPP w klimatach science fiction, której głównymi bohaterami są ewakuowana z Ziemi na planetę Far Eden Joule oraz towarzyszący jej w podróży po pustynnej krainie robot Mack, który za sprawą swojej budowy może być przenoszony pomiędzy różnymi ciałami, zmieniającymi diametralnie zestaw jego umiejętności. Cel zabawy? Eksploracja ogromnego świata gry, pozyskiwanie różnorakich zasobów i poszukiwanie skarbów.

Premiera: 16 września


6. FIFA 17 (PC/XBOX ONE/PS4)FIFA 17Będziemy kopać piłkę. Też byłem zaskoczony jak zobaczyłem trailer. Będą też zaktualizowane składy drużyn (serio) nowy silnik graficzny Frostbite 3 oraz… nowość w postaci ciekawej kampanii fabularnej (!) zatytułowanej „Droga do sławy”. Wcielimy się w niej w postać Alexa Huntera i spróbujemy od niższych lig angielskich dotrzec na sam szczyt – do czołowych klubów z Premier League. Mówiąc całkiem serio: może być ciekawie i nieco inaczej niż do tej pory!

Premiera: 29 września


7. Pro Evolution Soccer 2017 (PC/XBOX ONE/PS4)Pro Evolution Soccer 2017Tu też będziemy kopać piłkę i będą odświeżone składy, ale osoby grające na PC dostaną tradycyjnie inną, gorszą wersję gry, niż konsolowcy. Bardziej ostrzegamy pecetowców, niż polecamy im grę. Posiadacze konsol i miłośnicy serii powinni być natomiast ukontentowani.

Premiera: 15 września


8. BioShock: The Collection (PC/XBOX ONE/PS4)BioShock: The CollectionJuż we wrześniu do sprzedaży trafi zapowiedziany jakiś czas temu remaster trylogii gier Bioshock. Twórcy gry poprawili oprawę graficzną podnosząc rozdzielczość tekstur i dodając w wybranych scenach nowe efekty wizualne. Poza tym nie zmieniło się nic – po raz kolejny przemierzać będziemy podwodne miasto Rapture oraz podniebne miasto Columbia. Rozgrywce towarzyszy ciekawa fabuła i rewelacyjne udźwiękowienie. Gry Bioshock to bez wątpienia jedne z najciekawszych FPSów ostatnich lat.

Premiera: 16 września


9. XCOM 2 (XBOX ONE/PS4)XCOM 2Był już debiut na komputerach osobistych, teraz przyszedł czas na konsole! Tworzone przez studio Firaxis Games XCOM 2 przenosi graczy 20 lat w przyszłość. Ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy ustanowili nowy porządek świata. XCOM, zapomniana już tajna organizacja paramilitarna, musi uderzyć ponownie, aby odzyskać kontrolę nad Ziemią i uwolnić ludzi spod jarzma kosmitów.

Premiera: 30 września


10. Just Sing (XBOX ONE/PS4)Just SingUmówmy się, że niewiele jest gier tak doskonale integrujących ludzi, jak gry typu karaoke. Just Sing jest kolejną z nich, w której mikrofon zastąpić może… smartfon lub tablet. Co tu dużo mówić – w konkurencyjnej dla serii Sing Star grze będziemy śpiewać, w maksymalnie 4 osoby, przeboje zespołów takich jak 3 Doors Down, Maroon 5, Queen, czy też uwielbianego przez rzesze nastolatek, Justina Biebera.

Premiera: 6 września