Nad iWatch pracuje 100 specjalistów. Robi się poważnie

Generalnie o urządzeniach marki Apple mówi się dużo, nawet jeżeli na rozgłos nie zasługują. Podobnie jest w przypadku iZegarka, którego istnienie potwierdziły na razie tylko plotki, a producent nie zabrał nawet w tej sprawie głosu. Niemniej sporo w tym temacie się dzieje.

Według najświeższych doniesień Bloomberga, nad projektem smart-zegarka pracuje obecnie setka specjalistów z różnych dziedzin. Wśród nich znajdują się czołowi przedstawicieli marketingu, menadżerowie, ale przede wszystkim inżynierowie oprogramowania i sprzętu, którzy uczestniczyli przy tworzeniu pozostałych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo i iOS na pokładzie (iPhone, iPad, zapewne też iPod Touch).

Wszystko to brzmi dość poważnie i wskazuje, że iWatch faktycznie wykracza poza etap projektów koncepcyjnych, a prace nad nim trwają i są na dość zaawansowanym poziomie. Przytoczone informacje pochodzą – zdaniem Bloomberga – od zaufanego źródła.

Plotki na temat iWatch wypłynęły już z bardzo wielu źródeł. Jedynie na łamach Conowego.pl przytaczaliśmy kilka z nich (sprawdźcie powiązane). Wydaje się więc wielce prawdopodobne, że tego typu urządzenie faktycznie powstanie. Mówi się, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Niewiele wiadomo natomiast w kwestii specyfikacji. Zegarek ma być wyposażony w elastyczny lub lekko wygięty ekran (dopasowany do kształtu nadgarstka) o przekątnej 1.5″ (jak iPod nano 6. generacji). Do tego ma on w dużej mierze służyć synchronizacji danych z iPhone’em i wyświetlaniu różnego rodzaju powiadomień. Akurat tego typu zastosowanie jest już wdrażane przez konkurencję (Sony Smart Watch, Pebble i wiele, wiele innych), a zatem spodziewałbym się czegoś bardziej „emejzing”. Zobaczymy.

źródło: Bloomberg