Miasteczko w USA organizuje loterię, w której nagrodą jest użycie paralizatora na urzędniku

Van Meter, to małe miasto w stanie Iowa, ta niewielka gmina liczy około 1100 mieszkańców. Jej włodarze zdecydowali się na organizację loterii. Nagrodą główną ma być możliwość użycia paralizatora na jednym z urzędników. Wszystko to ma odbyć się pod okiem certyfikowanego oficera policji, który będzie pilnował aby zwycięzca odpowiednio użył paralizatora.
Na tym Tweetcie możecie zobaczyć ogłoszenie zbiórki:
paralizator loteria

Pomysł powstał podczas spotkania z policją i dyskusji na temat tego jak zdobyć więcej gotówki na funkcjonowanie służby. Zarządca miasta Jake Anderson zaproponował żeby porazić prądem jednego z funkcjonariuszy publicznych. Wszystkie losy kosztują 5 dolarów, a zwycięzca będzie mógł użyć paralizatora przeciwko Jake’owi Andersonowi lub jednemu z członków rady gminy Bobowi Lacy’owi
Szef Policji Van Meter zapewnia, że paralizatory są niebezpieczne jedynie jeżeli używa się ich w niepoprawny sposób lub wykorzystywane są przeciwko osobom chorym na choroby serca. W tym jednak wypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek wpadce. Paralizator będzie miał moc 50 tyś woltów.
W Polsce na test użycia paralizator zdecydował się popularny Youtuber Adbuster, zobaczcie sami: