Meble zmieniające kolor pod wpływem temperatury

Były już koszulki i pierścionki, które zmieniają kolor zależnie od temperatury ciała osoby, która je nosi – czas na coś większego. Projektant Jay Watson stworzył koncepcję „Linger a Little Longer”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Zostań trochę dłużej”. Koncepcja ta zakładała stworzenie mebli termochromowych, zmieniających kolor po podgrzaniu.
Zestaw składający się ze stołu i ławki powlekany jest termochromowym wykończeniem. W przypadku mebli koloru czarnego widocznych na zdjęciu, po krótkim czasie siedzenia na ławce lub opieraniu rąk o stół farba dosłownie wyparowuje i naszym oczom ukazuje się czyste drewno. Oczywiście, gdy powierzchnia ostygnie wraca do swojego zwykłego koloru.

Inspiracją Watsona były ślady pozostawiane na stołach przez stawianie na nich gorących kubków. Ludzie nie korzystając z podstawek, też poniekąd zmieniali kolor swojego stołu jednakże w mniej zaskakujący i artystyczny sposób.
Zestaw stworzony przez Jay’a Watsona można nabyć w cenie około 3 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu za ponad 9 tysięcy złotych. Jest także możliwość kupienia samej ławki za 731 dolarów, czyli 2251 zł. Czy bylibyście zainteresowani takim modnym dodatkiem do swojego mieszkania lub domu?

Źródło: Gizmag